Vonkajšie rolety – tá správna voľba pre vaše okná

Tieto horúce dni nám dávajú všetkým zabrať. Určite aj vy hľadáte riešenie, ako sa cítiť v interiéri príjemne. Väčšina z nás dni trávi v práci a po príchode domov sa tešíme na zaslúžený oddych. Vrátiť sa do rozohriateho domu však nie je žiadna sláva. V noci býva v interiéroch nepríjemné sparno a vy sa celú noc prehadzujete a ráno vstávate nevyspatí. Jedným z okamžitých riešení je klíma, nie všetkým však táto alternatíva vyhovuje. Efektívnym spôsobom, ako v sparných dňoch zatieniť priestor sú vonkajšie rolety, alebo žalúzie. No a hneď ďalším, nemenej významným benefitom  zatemňovacích vonkajších roliet je úspora za kúrenie v zimnom období. Tento fakt ocenia najmä majitelia nezateplených domov.

Ako si správne vybrať?

Pokiaľ sa rozhodujete nad vonkajšími roletami proti slnku, dobre si zvážte, čo od tohto typu tienenia očakávate. Položte si pár základných otázok. Je váš dom vo výstavbe, alebo už máte dávno hotovú stavbu, a nechcete doň zasahovať dodatočnými murárskymi prácami? Aký je váš rozpočet? Plánujete zabezpečiť vonkajšie rolety do bytu, alebo domu?
Aká je veľkosť vašich okien kam majú byť tieniace vonkajšie rolety nainštalované? Majú slúžiť aj ako zástena pred zvedavými pohľadmi susedov? Aké sú vaše estetické požiadavky?

Možnosti vonkajších roliet dostupné na trhu

Prvým dôležitým rozhodnutím bude voľba medzi vonkajšími podomietkovými roletami a klasickými predokennými.
Predokenné sú najjednoduchšou alternatívou, kedy nemusíte nijakým spôsobom zasahovať do fasády domu, či bytového domu. Pokiaľ však ste napríklad vo fáze výstavby a nemáte ešte doriešené zateplenie, zvážte aj alternatívu podomietkových roliet. V našej ponuke nájdete ponuku špičkových roliet skompletizovaných z nemeckých materiálov a ich životnosť je viac, ako 20 rokov. Navyše k nim vieme dodať aj integrovanú sieť proti komárom, čím vyriešite problém s nepríjemným hmyzom v interiéri.

biele prevedenie vonkajších roliet

Vonkajšie elektrické rolety

Ak si chcete dopriať trocha luxusu, neobávajte sa. Samozrejmosťou sa totiž stáva automatizácia roliet na elektrický pohon. Ak chcete zatieniť, či naopak presvetliť miestnosť, nemusíte už prakticky ani vstávať z gauča. Viete si dokonca načasovať, v akej časti dňa budú vaše okná zatienené. Existujú aj takzvané čidlá slnečného žiarenia alebo rolety na solárny pohon. Toto riešenie je z dlhodobého hľadiska nielen ekonomické, ale aj ekologické.

Stavte na hliníkové vonkajšie rolety

Našim zákazníkom vždy jednoznačne odporúčame hliník. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Hliník ako materiál je mimoriadne ľahký, pôsobí moderne, odoláva korózii a ľahko sa s ním pracuje. Hliníkové rolety zabezpečujú vysoký stupeň termoregulácie a zatienenia.

vonkajšie rolety na dome

Zvoľte si farbu podľa vášho gusta

Ak sa vám nepáči klasická biela, teraz si môžete vybrať farbu vonkajších hliníkových žalúzií podľa vlastného výberu. Jednoducho ju doladíte s farbou fasády, či strechy. Nezabúdajte však na staré a známe, že menej je niekedy viac.

Obráťte sa na odborníka

Kým zveríte svoje nové rolety neznámej firme, preverte si jej referencie ale aj to, ako dlho pôsobí na trhu. Pýtajte sa známych v okolí. V Sunmont sme tu pre vás a veľmi radi vám odpovieme na akékoľvek vaše otázky ohľadom roliet, žalúzií ale aj garážových brán, či vnútorného tienenia. Hovoria za nás skvelé referencie a množstvo vykonaných realizácií.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka