Vonkajšie tienenie – najefektívnejšie spôsoby ako zatieniť dom, byt či terasu

Jedným z mimoriadne efektívnych spôsobov, ako zatieniť interiér domu, či bytu je vonkajšie tienenie. Najvyhľadávanejšími a zároveň najpraktickejšími spôsobmi sú vonkajšie žalúzie, vonkajšie rolety a fasádne clony. Regulujú množstvo slnečných lúčov prenikajúcich do interiéru a pomáhajú v miestnostiach zachovať príjemný chládok. Všetky spomenuté spôsoby oceníte najmä počas horúcich letných mesiacov, najmä pokiaľ nie ste sympatizanti klimatizácie.

Ktorý tip vonkajšieho tienenia je pre vás vhodný?

Ponuka vonkajšieho tienenia je na dnešnom  trhu  pomerne široká. Spĺňa pritom nároky nielen na kvalitu, životnosť a materiálové prevedenie, ale aj estetické požiadavky náročného spotrebiteľa. V prípade vonkajšieho tienenia však dbajte v prvom rade na funkčnosť. Vyberte si tú správnu alternatívu, ktorá vám bude vyhovovať nielen teraz, ale aj najbližšie roky. Pri mnohých alternatívach vonkajšieho tienenia vás okrem príjemnejšej teploty interiéru určite poteší aj nižšia hlučnosť z vonkajšieho prostredia, ktorú značne redukuje. 

Vonkajšie tienenie okien – vonkajšie žalúzie 

Najobľúbenejším spôsobom spomedzi všetkých sú azda vonkajšie žalúzie. Veľmi efektívne zachytávajú prechod slnečných lúčov.

Sú variabilné a na výber máte zo širokej ponuky lamiel. 

Vyhľadávaným produktom sú napríklad žalúzie Z-90 NOVAL, ktoré nájdete aj v našej ponuke. Perfektné doliehanie zabezpečuje gumové tesnenie spodnej hrany. Zároveň sa vyznačujú vysokou pevnosťou. Sú ideálnym riešením na zatienenie veľkých plôch. 

Vonkajšie tienenie prostredníctvom žalúzií PROTAL je vybavené inteligentným bezpečnostným systémom, ktorý zamedzuje možnosti zdvihnutia lamiel.

Vonkajšie tienenie – rolety

Vonkajšie rolety okrem toho, že disponujú perfektnými termoizolačnými vlastnosťami majú niekoľko ďalších dôležitých funkcií. Zachytávajú tiež nechcený vzduch a pôsobia ako bariéra pred nezvanou návštevou. Toto vonkajšie tienenie je priateľské k vašej peňaženke – dokáže vám ušetriť časť nákladov na energie a predlžuje životnosť vašich okien.

Predokenné rolety

Pokiaľ nehodláte do fasády domu nijakým spôsobom zasahovať, najjednoduchším riešením vonkajšieho tienenia sú predokenné rolety. Výhodou predokenných roliet je ich jednoduchá inštalácia na akúkoľvek stavbu. Nevyžadujú si totiž žiadne dodatočné murárske práce. V praxi vždy odporúčame rolety vyhotovené z extrudovaného hliníka, ktorý má mimoriadne dlhú životnosť a ľahko sa udržiava.

Podomietkové rolety

Pokiaľ dom ešte len staviate a hľadáte spôsob, ako regulovať prísun svetla do vášho priestoru, máme tu pre vás tip. Podomietkové rolety, ktoré sa zakomponujú pod fasádu tesne pred zateplením domu. Týmto riešením šetríte na svetelnej výške okenných plôch. Myslite na každý detail a nezabudnite ani na integrované sieťky proti hmyzu. Samozrejmosťou podomietkových roliet je automatizácia a diaľkové ovládanie. Regulovať výšku rolety tak budete môcť priamo z gauča pri pozeraní vášho obľúbeného filmu. 

Vonkajšie tienenie – zvislé fasádne clony

Tak, ako v mnohých iných odvetviach aj vo sfére vonkajších tienení nastali v posledných rokoch turbulentné zmeny. Okrem klasických roliet sú tu napríklad aj ZIP screen rolety – zvislé fasádne clony. Sú vhodné ako alternatíva vonkajšieho tienenia nielen do rodinných domov, ale aj administratívnych budov, či priestorov. Okrem toho, že prepúšťa minimum slnečných lúčov smerom dnu, je navyše aj veľmi estetická a vetru odolná. Screenová roleta je umiestnená vo vodiacej  lište a môže byť ovládaná manuálne alebo s použitím automatizácie.

Neviete si rady?

Kontaktujte nás. Prezrite si celú našu ponuku vonkajšieho tienenia a v prípade akýchkoľvek otázok sme vám k dispozícii. Navrhneme vám to najvhodnejšie riešenie, vysvetlíme postup a vypracujeme cenovú ponuku.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka