Garážové brány – neviete si vybrať? My vám poradíme

Výber garážovej brány robíte skutočne iba raz za čas. Kým sa rozhodnete pre svojho favorita, spravte si dopredu malý prieskum možností, ale aj dodávateľov. Sústreďte sa na dobré referencie, kvalitu prevedenia, funkčnosť, ale aj na vaše finančné možnosti. Pokúste sa vždy voliť zlatú strednú cestu. 

Viete, aké kritériá by mala splňať každá garážová brána?

Čo by mala správna garážová brána spĺňať? Našou prvou odpoveďou je bezpečnosť. Okrem auta, ktoré v garáži budete parkovať, tam totiž celkom iste budete umiestňovať aj ďalšie iné veci. Náradie, techniku na kosenie a rôzne stroje, ktoré v interiéri domu nenašli svoje miesto.
Ďalšími nemenej dôležitými faktormi sú spoľahlivosť, funkčnosť a ľahká údržba. 

Mala by mať také technické vlastnosti, ktoré zabezpečia jej dlhú životnosť a bezporuchovú prevádzku. 

Okrem spomenutého, by dobrá garážová brána mala izolovať od vonkajších poveternostných vplyvov. Zabrániť by mala najmä priamemu slnečnému žiareniu a vlhkosti.

Garážové brány

Hliník je dobrá voľba

Ak sa pýtate, aké materiálové prevedenie je vhodné, z našich dlhoročných skúseností jednoznačne odporúčame hliník. Je ľahký, odolný korózii a trvácny. Navyše je aj výborným izolantom. 

Čo ponúka trh?

1. Výklopné Garážové brány

Kvalita a moderný dizajn. Tieto vlastnosti spĺňajú výklopné garážové brány Hörmann berry z našej ponuky. Navyše spĺňajú európske štandardy kvality – sú certifikované a bezpečné. Montáž týchto typov garážových brán je pomerne jednoduchá. Je možné ich dodať automatizované, alebo na ručné otváranie. Záleží už len na vašich nárokoch a požiadavkách. 

2. Sekcionálne garážové brány

Sekcionálne garážové brány predstavujú inteligentné riešenie zohľadňujúce úsporu priestoru v garáži a tesne pred ňou. Disponujú zvislým otváraním tesne pod stropom. Výhodou je, že tieto brány v porovnaní s výklopnými poskytnú až o 14 cm väčšiu šírku prejazdu. Je možné ich umiestniť v akomkoľvek prípade. Či už je otvor vašej garáže v pravom uhle, alebo s kruhovým oblúkom, či skosený. Sú ideálne aj pokiaľ uvažujete nad modernizáciou aktuálnej garážovej brány. 

3. Rolovacie Grážové brány

Modernizácia garážových brán myslí na inovatívne a praktické detaily. Zabezpečuje vám tak nielen maximálnu bezpečnosť, ale aj komfort pri ich obsluhe. Presne také sú rolovacie garážové brány. Automatizácia pohonu zabezpečí, že nemusíte pri parkovaní vysadať z auta. Pokiaľ máte vo vašej garáži skutočne tesno, sú tu stropné rolovacie brány. Disponujú kompaktnou konštrukciou umožňujúcou montáž aj vo veľmi úzkych priestoroch. 

4. Posuvné garážové brány

Tieto brány sa neotvárajú dohora, ale do strany. Sú ideálnym riešením vo výnimočných montážnych situáciách.
Pokiaľ napríklad hodláte strop vašej garáže využiť ako odkladací priestor, táto voľba je pre vás ideálna. Takisto v prípade, ak krídlo brány nie je z akýchkoľvek dôvodov možné namontovať pod strop. 

5. Elektrické garážové brány

Automatizácia a elektrické garážové brány sú už samozrejmosťou. Pomocou ručného vysielača máte možnosť otvoriť bránu z auta v akomkoľvek počasí. 

Táto vymoženosť jednoznačne patrí ku komfortu, za ktorý si ale treba priplatiť. Cenovo výhodnú alternatívu ponúka napríklad Hörmann prostredníctvom pohonu  ProMatic. 

Keďže ide o dlhodobú investíciu, určite zvážte možnosť automatizácie, v porovnaní s manuálnym ovládaním.
Elektrické ovládanie ponúka niekoľko zaujímavých užívateľských vychytávok, napríklad ovládanie mobilným telefónom, či klávesnicou počítača. 


brána do garáže

Berte do úvahy aj dizajn

Ak ste už zvážili všetky technické parametre a požiadavky na funkčnosť, bezpečnosť, kvalitu, materiálové prevedenie a typ garážovej brány, premyslite si aj dizajnové požiadavky, ktoré by mala garážová brána spĺňať. Trh ponúka rôzne povrchové úpravy : fólie, lakovanie, potlač, hladký aj zdrsnený povrch. Väčšina z nich je odolných UV žiareniu a zostávajú dlho bez zmien.


Dajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku 

Dajte si poradiť od profesionálov, ktorí najlepšie vedia, aký typ garážovej brány je vhodný pre váš priestor. Spolu odkomunikujte vašu predstavu a prídete ku najlepšej schodenej alternatíve. Dajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku, napríklad aj u nás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka