Markízy proti dažďu a priamemu slnečnému žiareniu

Hádam najjednoduchším spôsobom, ako ochrániť váš balkón, alebo terasu pred dažďom je markíza proti dažďu. Vopred vás ale upozorňujeme na jednu skutočnosť. Markíza vás ochráni pred jemným mrholením, ale riadny letný dážď si vyžaduje komplexnejšie riešenie, napríklad v podobe pergoly. Pokiaľ vyslovene hľadáte riešenie, ktoré vás ochráni pred poriadnym dažďom, odporúčame vám pozrieť si ponuku našich pergol.
V tomto článku sme sa však primárne venujeme markízam. Ich čaro spočíva aj v tom, že rôzne rodinné posedenia a oslavy dostanú zrazu úplne iný rozmer. Grilovanie bude odrazu príjemné aj za horúceho letného počasia a pri prvých kvapkách už nemusíte rušiť žiadnu letnú párty. Kvalitnú markízu zaiste ocenia aj majitelia gastroprevádzok. Večera pod holým nebom nesie istú dávku romantiky a s markízou ju hosťom budete môcť dopriať aj v prípade nepriazne počasia.  

Viete však ako vybrať tú správnu? V tomto článku sme vám pripravili malý prehľad toho, čo momentálne dostanete na trhu.

Ako vybrať správnu markízu proti dažďu?

Na trhu je skutočne veľa variánt a typov markíz. Markíza proti dažďu je nielen praktickým prvkom, je tiež spôsobom, ako oživiť vonkajší priestor a zlepšiť celkovú estetiku exteriéru. Výberu teda rozhodne venujte nejaký čas. Zodpovedzte si na pár otázok. Aký dizajn preferujete? Koľko hodláte investovať? Aké materiálové prevedenie zvolíte? Aká veľká je plocha, na ktorej bude markíza umiestnená?

kazetova markiza proti dažďu

Materiálové prevedenia markízy proti dažďu

Dva najbežnejšie materiály sú kvalitná exteriérová tkanina a hliník, alebo ich kombinácia. Vonkajšie textílie sa dodávajú v rôznych farbách, ale vyžadujú si väčšiu údržbu, ako hliníkové rolety. Ich výhodou je však nižšia cena a jednoduchá inštalácia. Hliník je v súčasnosti veľmi obľúbeným materiálom pre jeho ľahkú hmotnosť a dlhú životnosť.

tienenie v exterieri pomocou markízy

Kazetové markízy proti dažďu

Ak sa obzeráte po modernom dizajne a praktickosti, riešením sú kazetové markízy proti dažďu. Ochránia vás pred dažďom a slnkom a zároveň pôsobia moderne. Počas obdobia, kedy markízu nepoužívate je látka zasunutá v kazete a chránená pred vplyvom počasia. Tým pádom sa zachováva stálosť farebného odtieňa látky a predlžuje jej životnosť. V našej ponuke ich nájdete hneď niekoľko. Jedna z najlepších markíz z našej ponuky je jednoznačne KASETA, ktorá vďaka jedinečnému volánu ochráni vašu terasu aj pred podvečerným slnkom. Je ideálnym riešením na veľké plochy. Noveta BOX svojím hranatým dizajnom zaujme tých z vás, ktorí preferujú nadčasový dizajn. 

Bočné markízy proti dažďu a slnku

Bočnou markízou vyriešite aj bočné zatienenie balkóna, či terasy. Vyvarujete sa tak aj nepríjemným pohľadom susedov,či okoloidúcich. Takisto vás ochráni pred nepríjemným bočným vetrom a dažďom. 

V našej ponuke nájdete kvalitné bočné markízy SIDA, ku ktorým vám ponúkame bohatý výber látok v mnohých odtieňoch podľa vašich predstáv. 

Otvorené markízy proti dažďu

Poslednou alternatívou je otvorená markíza proti dažďu. Pokryjete ňou aj tie najväčšie plochy. 

Výhodou je, že konštrukcia tohto druhu markíz sa dá osadiť strieškou, ktorá chráni látku pred poveternostnými vplyvmi. 

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, alebo váhate, ktorý tip markízy proti dažďu je pre vás najvhodnejší, sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme nielen s markízou, ale aj s výberom garážovej brány, pergoly, či žalúzií. Neváhajte nás kontaktovať a naši odborníci vám budú k dispozícií v akýchkoľvek otázkach.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka