Interiérové dvere na celý život. Ako si správne vybrať?

Interiérové dvere tvoria neoddeliteľnú súčasť dizajnu domu, či bytu a okrem nárokov na kvalitu prevedenia a použitých materiálov by tiež by mali ladiť s nábytkom a zariadením, ktorý sa v interiéri nachádza. Či už sa rozhodnete pre ich klasickú, alebo modernú variantu, nezabúdajte, že budú súčasťou vášho domova na dlhé roky. Venujte ich výberu preto náležitú pozornosť. 

Materiál a povrchová úprava interiérových dverí

Interiérové dvere dyha z pravého dreva

Ak hľadáte kvalitu, do ktorej ste ochotní investovať, tak prírodné, útulné jedinečné dyhy z pravého dreva od spoločnosti Hörmann sa vyrábajú z kvalitného ušľachtilého dreva a sú skutočnými unikátmi. Každý strom a každá časť z neho je jedinečná, preto neexistujú žiadne dyhované dvere, ktoré by boli identické. Výhodou je ich dlhá životnosť a mimoriadne atraktívny vzhľad. Dýhované dvere ocenia najmä tí z vás, ktorí preferujú teplé tóny a klasiku. Svojím prevedením a naturálnym vzhľadom dokážu vytvoriť skutočné teplo domova a uspokojiť dokonca aj najnáročnejších klientov.

Povrchová úprava Duradecor štruktúra

Povrchová úprava v sebe spája pocit pravého dreva a komfort. Textúra dreva je vyrazená na krídle dverí a tým hmatateľne odzrkadľuje charakteristickú štruktúru dreva. Navyše Duradecor štruktúra vo vyhotovení matná biela je sériovo vybavená vysokokvalitnou ochranou hrán 4Protect.

Dekory


Povrchová úprava Duradecor hladká

Povrchová úprava je maximálne odolná voči nárazu a je tou správnou voľbou pre Váš domov. Či už ušľachtilý biely lak alebo moderná sivá farba. sú sériovo vybavené vysokokvalitnou ochranou hrán 4Protect.

Dekory


Interiérové dvere – aký typ zvolíte?

Dnešný trh ponúka nespočetné množstvo interiérových dverí rôznych typov, rozhodne bude preto z čoho vyberať. Nemusíte si zadovážiť iba tie klasické, ako ich všetci dobre poznáme. Pri výbere typu interiérových dverí však berte do úvahy niekoľko faktorov. V prvom rade vám odporúčame myslieť na funkčnosť a kvalitu prevedenia. Dvere do priestoru, v ktorom sa denne pohybujete by však mali spĺňať aj vaše požiadavky na estetiku a dizajn. Zvážte vaše finančné možnosti a zvolte zlatú strednú cestu. Ak sa vám nejaký konkrétny typ páči, vyberte sa napríklad na predajňu, dvere si prezrite a informujte sa u predajcu na ich základné parametre. 

DesignLine Concepto

DesignLine Concepto je ideálnou voľbou pre moderný štýl interiéru. Päť trendových farieb sa stretáva s tromi elegantnými povrchmi Duradecor. Tak môžete
vo svojom domove presvedčivo implementovať individuálne priestorové koncepty – a to maximálne štýlovo. Všetky vyhotovenia dverí sú sériovo vybavené vysoko kvalitnou ochranou hrán 4Protect.

  • Ultramatná Mimoriadne ušľachtilá, hodvábne matná povrchová úprava Vás presviedča opticky, ako aj dotykovo na najvyššej úrovni. Ultramatná spája vysokú odolnosť voči odtlačkom prstov a znečisteniam s doteraz nedosiahnuteľnou matnosťou.
  • Bridlica Táto štruktúrovaná povrchová úprava sa odporúča pre moderný a zároveň útulný dizajn bývania. Kontrast svetla a tieňa na reliéfnej štruktúre dodáva veľmi príjemný a prirodzený vzhľad. Tento variant je dostupný aj ako celopresklené dvere.
  • Štruktúra platna Svojou jemnou,hmateteľnou štruktúrou povrchová úprava štruktúra plátna mimoriadne dobre ladí s drevenými tónmi a hodí sa do interiéru s náročným, rustikálno-moderným štýlom nábytku.

Biela

Svetlosivá

Prachová sivá #NOVINKA

Antracitová

Sivohnedá (Taupe)

Celopresklené interiérové dvere

Sklenené dvere dodajú objektu nádych elegancie a presvetlia celý priestor. Sú inovatívne, pôsobia moderne a nadčasovo a na výber máte z modelov s klasickou drevenou zárubňou alebo posuvným systémom.

Klasické interiérové dvere

Keď sa povie klasika, každý si predstaví jednoduché interiérové dvere, ktoré sa otvárajú buď do pravej, alebo ľavej strany. Ak si vyberiete túto alternatívu, rozhodne nič nepokazíte.

Interiérové dvere lietačky

Špeciálne dvere, ktoré sa otvárajú podľa požiadavky do pravej aj ľavej strany. Sú úplne bežným vybavením reštauračných zariadení v mieste prechodu kuchyne do priestoru pre hostí. Niektoré domácnosti ich využívajú v kuchyni. Ich výhodou je jednoduché otváranie bez uchopenia kľučky, čo oceníte, najmä keď máte plné ruky jedla, ktoré sa chystáte naservírovať ostatným členom vašej domácnosti.

Dvojkrídlové dvere

Ideálne sú napríklad ako prechodové dvere medzi obývacou izbou a chodbou. Sú nielen funkčným, ale aj estetickým prvkom interiéru. Mimoriadne pútavá je kombinácia rôznych materiálov a vyhľadávané sú aj asymetrické dvojkrídlové dvere, ktoré pôsobia nadčasovým dojmom. 

Posuvné interiérové dvere

Elegantným riešením otvárania a zatvárania interiérových dverí sú posuvné dvere. Šetria priestor v dome, či byte a opticky zväčšujú miestnosť. Ako novinka profil vodiacej koľajnice, v ktorom sa posúvajú krídla dverí je možné namontovať tak pred stenu, ako aj v ostení. Vďaka zasklenej bočnej časti vytvára systém v širokých priechodoch svetlopriepustné a priestorovo úsporné riešenie dverí. Slide Compact je vybavený funkciou SafeClove na pozvoľné zatvorenie krídla dverí.

Skladacie interiérové dvere

Máte malometrážny byt, alebo úzke miestnosti, v ktorých je skutočné minimum priestoru na manipuláciu pri otváraní a zatváraní interiérových dverí? Presne pre tieto účely sú navrhnuté posuvné interiérové dvere. Vyzerajú naozaj štýlovo, manipulácia s nimi je jednoduchá a šetria priestor. 

Aký rozmer interiérových dverí zvoliť?

Pri rekonštrukcii, či stavbe nového domu nezabúdajte na rozmer dverí. Štandardné stavebné otvory pre interiérové dvere by mali mať šírku  v rozmedzí od 70 – 90cm a jednokrídlové dvere o 10 cm menej.
Pre vchodové dvere do interiéru sa odporúča šírka 90 cm, pre obytné izby 80 cm, pre wc a kúpeľňu 70 cm. 

Objednať ľavé, alebo pravé?

Ak sa neviete rozhodnúť, či zvolíte ľavé, či pravé interiérové dvere, existuje na to veľmi jednoduchý návod. Skúste si predstaviť, ako sa vaše dvere budú otvárať a aké prekážky by im mohli eventuálne zavadzať v pohybe. 

Povrchová úprava presne pre váš priestor

Hladké a elegantné alebo matné klasického vzhľadu? Vyberte si presne to, čo vám vyhovuje a zapadá do vašej domácnosti aj po vizuálnej stránke. Dnes už nájdete tisícky variánt a farebných prevedení. Je už len na vás, či dáte prednosť drevenej dýhe so štruktúrou dreva, vysokolesklým moderným lakovaným úpravám, estetickým potlačiam a dekorom od výmyslu sveta.

Súpravy kľučiek

Interiérové dvere Hörmann investícia na dlhé roky

Dávame vám do pozornosti kvalitné interiérové dvere Hörmann, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou. Nájdete ich v našej ponuke. S pomocou pri ich výbere a realizáciou sme vám plne k dispozícií. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek koncept, sme tu pre vás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka