Priemyselné brány: poradíme vám, ako si správne vybrať

Plánujete investíciu do novej priemyselnej  brány? Premyslite si vopred niekoľko dôležitých detailov. Priemyselné brány tvoria dôležitú membránu na zabezpečenie firemného majetku, kancelárií, či  komerčných priestorov. Umožnia vám obmedziť vjazd a výjazd vozidiel z priestorov a  zabezpečiť vchod osôb mimo prevádzkových hodín. Na trhu nájdete mnoho ich variánt. Vyberte preto ten najvhodnejší pre vaše požiadavky.Viete, aké máte možnosti?

Priemyselné brány a ich základné typy

Technologický pokrok vám dnes ponúka široký výber brán, ktoré majú rôzne otváracie mechanizmy. Počnúc mnohými automatickými funkciami, ktoré ovládate prostredníctvom systému bezpečnostnej kabíny, až po manuálne.

Typ brány, ktorý si vyberiete, bude do značnej miery závisieť od miery zabezpečenia, ktoré potrebujete, od rozmerov, do ktorých sa brána zmestí, od konštrukcie prístupovej cesty a od toho, či je na naklonenom, alebo rovnom povrchu. Každý z dostupných spôsobov otvárania má svoje výhody a obmedzenia.

  1. Priemyselné krídlové brány

Cenovo najvýhodnejší spôsob inštalácie automatického systému je jednoznačne krídlový, alebo závesný typ priemyselnej brány. Najväčšie uplatnenie nachádza v inštitúciách vrátane škôl, nemocníc, distribučných centier a priemyselných areálov. Podniky, ktoré sa pre ne rozhodnú, potrebujú disponovať priestorom, ktorý je rovnako veľký, alebo väčší, než aký je potrebný na otvorenie brány. Tieto brány môžu sú vybavené ramenom, alebo podzemným ovládaním.

  1. Priemyselné posuvné brány

Posuvné brány môžu mať konzolový, alebo pásový spôsob otvárania. Oboje bude vyžadovať spätný priestor, ktorý zvyčajne vedie pozdĺž steny, alebo plotu. Tieto priemyselné brány efektívne využívajú priestor a môžete ich použiť aj pre väčšie otvory. Ponúkajú väčšiu ochranu ako krídlové brány. Ak je terén naklonený, alebo nerovný, možno namontovať konzolový systém, pretože nepotrebuje pozemnú dráhu. Táto metóda nebude ovplyvnená ani žiadnymi úlomkami vrátane snehu a ľadu v zlom počasí.

Posuvné brány Hörmann sa vyrábajú zo stabilných oceľových profilov. Zaisťujú pevnú a trvácnu konštrukciu a výrobca ich dodáva ako kompletný balík so šírkou otvoru až 16 metrov. Dostupná je aj 2-prvková variácia, ktorá vám umožňuje vytvoriť šírku otvoru 32 metrov. Brána tak bude dostatočne široká, aby sa do nej zmestili väčšie vozidlá a tovar, čím sa vytvorí efektívna prepravná trasa do a z priestorov vašej spoločnosti.

  1. Priemyselné rolovacie brány

V závislosti od vašich požiadaviek si môžete vybrať z rôznych variácií závesov a vybavenia. Rolovacia brána s inovatívnou technológiou ťažnej pružiny je obzvlášť hospodárne riešenie pre otváranie hál s nízkou frekvenciou otvárania. Rolovacia brána je to najlepšie riešenie aj pre náročné logistické operácie.

Tepelná izolácia priemyselných brán

Niektoré priemyselné priestory, či haly vyžadujú izoláciu tepla od vonkajšieho priestoru napríklad pre špecifické požiadavky výrobkov, ktoré firma distribuuje, či vyrába. Priemyselné brány Hörmann pomocou tesniacich manžiet vynikajúco izolujú a tesnia po oboch stranách brány.

Nájdite si čas na posúdenie vašich špecifických požiadaviek a výber vhodnej priemyselnej brány. Budete si tak môcť vybrať takú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Nemáte na to čas, alebo dostatok informácií? Sme tu pre vás a radi vám budeme oporou pri akýchkoľvek vašich otázkach a požiadavkách.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka