Protipožiarne dvere do interiéru aj priemyselných objektov

Protipožiarne dvere ponúkajú jeden z najefektívnejších spôsobov, ako obmedziť šírenie požiaru v domoch, bytoch a v komerčných budovách.  Sú navrhnuté a vyrobené tak, aby odolali extrémnemu teplu ohňa. Tesnenie okolo okrajov dverí poskytuje dodatočnú požiarnu odolnosť a čo je rovnako dôležité, dymovú bariéru. Keďže vdychovanie dymu môže byť rovnako nebezpečné ako samotný požiar, táto bariéra poskytne dodatočný prvok bezpečnosti.

Dbajte na svoju bezpečnosť a chráňte svoj majetok

Dnes sú už prakticky nevyhnutné v priemyselných budovách, ale aj súkromných domoch.  Chránia obyvateľov, či zamestnancov a blokujú šírenie plameňov a dymu. Minimalizujú tiež celkové škody na majetku. Pretože sa pri zistení požiaru v budove automaticky zatvoria, sú tieto dvere kľúčovou súčasťou pasívneho protipožiarneho systému budovy.

protipožiarne dvere

Zdroj: http://www.freepik.com

Tri dôvody, prečo by ste mali do ich kúpy investovať

  • Protipožiarne dvere sú vyrobené z odolných materiálov – vrátane hliníku, skla a ocele. Všetky z nich dokážu odolať ohňu určitý čas. Pevné a odolné materiály sú skutočne dôležité, pokiaľ ide o bezpečnosť.
  • Uľahčujú rýchlu a bezpečnú evakuáciu – poskytujú čas na únik z budovy, ktorá je v plameňoch
  • Minimalizujú poškodenie majetku –sú schopné odolať teplu a oddialiť šírenie ohňa, dymu a výparov vo vnútri budovy, čím môžu v konečnom dôsledku znížiť spôsobené škody.

Protipožiarne dvere – ako si správne vybrať

Trh ponúka rôzne typy dverí s rôznou požiarnou odolnosťou a vyrobené z rôznych materiálov. Zostava dverí môže obsahovať aj protipožiarne zárubne, pánty, dymové, alebo plynové tesnenia, kovanie a zasklenie.

V našej ponuke nájdete dokonca protipožiarny záves FlexFire od firmy Hörmann. Je určený k použitiu v objektovej výstavbe a bráni rozširovaniu ohňa do susediacich budov.

Kvalita protipožiarnych dverí

Nič nenechajte na náhodu. Protipožiarne dvere sú jedným zo spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť komerčných priestorov či domácnosti. Renomovaný výrobca protipožiarnych dverí vám môže poskytnúť rôzne variácie, ktoré ponúkajú požiarnu odolnosť od 30 minút do 2 hodín.

Kam ich umiestniť?

Počet požiarnych dverí, ktoré potrebujete, je tiež dôležitým faktorom, ktorý treba mať na pamäti. To, koľko dverí potrebujete, závisí od dispozície vašej konkrétnej nehnuteľnosti. Aj keď neexistujú žiadne stanovené špecifikácie, existuje niekoľko pokynov na inštaláciu protipožiarnych dverí.

Protipožiarne dvere by mali byť na:

  • Všetky hlavné východy
  • Vstupy a výstupy na schodištia
  • Chodby a horizontálne východy

Neviete sa rozhodnúť?

Či už je vaša firma povinná inštalovať protipožiarne dvere alebo nie, vždy ide o skvelý preventívny krok, ktorý treba urobiť, pokiaľ ide o ochranu vás, vašich zamestnancov a kohokoľvek iného vo vašom podniku. Ak si neviete rady, ako správne vybrať, sme tu pre vás. Neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka