Predpríprava pre vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú ideálnym spôsobom ako efektívne zatieniť obytný či kancelársky priestor. Dokážu účinne regulovať slnečné lúče z exteriéru do interiéru a dokonca izolovať miestnosť od vonkajšieho prostredia. To znamená, že v lete vám bude v miestnosti príjemne aj bez intenzívneho použitia klimatizácie a v zime nemusíte prekurovať obytné miestnosti.

Na ich montáž by ste však mali myslieť už počas stavby či rekonštrukcie. Ich montáž je totiž o čosi náročnejšia ako montáž vnútorných žalúzií. Existuje však aj možnosť, ktorá sa dá aplikovať v prípade už hotovej stavby.

Montáž vonkajších žalúzií pri hotovej stavbe a novostavbe

V tomto článku sme si pre vás pripravili postupnosť jednotlivých krokov pri inštalácií vonkajších žalúzií pod fasádu (pri novostavbe) a montáži s priznaným krycím plechom (v prípade hotovej stavby). Veríme, že vám poslúži pre predstavu, ako by to vo vašom prípade mohlo prebiehať.

1. Montáž vonkajších žalúzií pod fasádu

Tento spôsob montáže sa využíva pri novostavbách a rekonštrukciách.

Prebieha v nasledovných krokoch:

  1. Keď sa vaša stavba nachádza vo fáze bez namontovaných okien, firma realizujúca montáž vám zmeria presné rozmery na vonkajšie žalúzie. Špecifikuje presné konštrukčné detaily a prípadné nedostatky stavby (nerovnosti, napojenie rámu okna a tepelnú izoláciu). Sú to dôležité informácie k objednaniu U-profililov pre vodiace lišty a puzdra.
  2. V ďalšom kroku nasleduje montáž podfasádneho puzdra. To sa upevní nad okenný otvor. Táto montáž vyžaduje precíznosť a dokonalé vycentrovanie. Po tejto inštalácií nasleduje zateplenie stavby a dokončenie fasády.
  3. Keď sú fasádne práce ukončené, odporúčame vykonať premeranie odborníkmi. Inštalácia vonkajších žalúzií si vyžaduje mimoriadnu presnosť.
  4. V poslednom kroku montážny pracovníci zrealizujú samotnú montáž žalúzií do pripravených puzdier. Ukotvia vodiace lišty do U-profilov. Nasleduje zapojenie motora a kontrola žalúzií a funkčnosti ovládania.

2. Montáž vonkajších žalúzií s priznaným krycím plechom

Napriek tomu, že ideálne je myslieť na montáž vonkajších žalúzií už pri stavbe, stále existuje aj možnosť v prípade, že ste napríklad kúpili staršiu nehnuteľnosť. Montáž vonkajších žalúzií s priznaným plechom je vhodná v prípade už dokončeného domu. Žalúzie sa sťahujú pod priznaný krycí plech a nie do podfasádneho puzdra ako v prvom prípade.

Inštalácia týmto spôsobom prebieha nasledovne

  1. V úvode montážna firma zmeria stavebný otvor a zistí prípadné nerovnosti a odchýlky. Ak je murivo príliš nerovnomerné, inštalácia môže byť náročná. Vodiace lišty sa inštalujú na rám okna buď za pomoci držiaka alebo muriva.
  2. Nasleduje ukotvenie držiakov horného profilu. Montážny pracovník následne namontuje do držiakov žalúzie s vodiacimi lištami. Zapojí motor a prekontroluje ich chod.

Ak sa chcete opýtať na naše riešenia vonkajších žalúzií alebo prediskutovať inštaláciu u vás, neváhajte nás kontaktovať cez formulár na našej stránke. My vám pomôžeme so všetkými vašimi otázkami týkajúcimi sa našich prvotriednych riešení vonkajších žalúzií.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka