Najväčšie benefity hliníkových okien, o ktorých by ste mali vedieť

Kúpa okien na novostavbu, či ich výmena na hotovej budove nie je zanedbateľnou investíciou. Kvalitné okná by mali slúžiť dlhý čas, v ideálnom prípade po celý váš život. Správnym výberom si zabezpečíte ich dlhú životnosť, izoláciu od hluku a teploty z vonkajšieho prostredia. Na trhu nájdete niekoľko alternatív. Medzi tie najbežnejšie patria plastové, drevené a hliníkové okná.

V tomto článku sme sa zamerali najmä na výhody okien z hliníka.

Disponujú mnohými benefitmi, ktoré rozhodne stoja za zváženie. Už dávno neplatí, že plastové okná sú prvou a najlepšou voľbou.

Moderný dizajn

Hliníkové okná  sa vyznačujú nadčasovým a moderným dizajnom. Novostavbe dajú nádych elegancie a štýlu. Vybrať si môžete z niekoľkých alternatív povrchovej úpravy (farebný nástrek, drevodekor, či klasická laminácia). Záleží na vašich preferenciách a celkovom vzhľade stavby.

Maximálna odolnosť a dlhá životnosť

Pokiaľ kladiete vysoké požiadavky na kvalitu, hliníkové okná budú pre vás tou správnou voľbou. Dosahujú totiž mimoriadne vysokú životnosť.  A to aj pri zachovaní maximálnej funkčnosti. Z dlhodobého hľadiska tak šetria aj vašu peňaženku.

Nízka hmotnosť

Hliníkový rám dokáže uniesť aj pomerne vysokú váhu sklenených okenných výplní. Jeho hmotnosť je naproti nim mimoriadne ľahká. Dokáže ňou totiž konkurovať aj plastovým oknám.

Materiál šetrný k prírode

Hliníkové okná majú výborné izolačné vlastnosti a šetria elektrickú energiu, či spotrebu plynu. Hliník sa dá efektívne recyklovať a opätovne využívať a tým je okrem vašej peňaženky priateľský aj k životnému prostrediu.

Bezpečnosť proti vlámaniu

V porovnaní s plastom je hliník odolnejší voči prípadným pokusom o vlámanie. Tento ušľachtilý kov je niekoľkonásobne pevnejší o čosi viac, ako iné dostupné alternatívy.

Neviete sa rozhodnúť?

Ešte stále  váhate, aký typ okien je pre vašu stavbu najvhodnejší? Neváhajte sa na nás obrátiť. Poradíme vám a navrhneme riešenie priamo pre vás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka