Ako jednoducho predĺžiť životnosť sieťok proti hmyzu?

V letných mesiacoch sú sieťky proti hmyzu jednoducho nenahraditeľnou nevyhnutnosťou. Veď kto z nás by sa chcel budiť na nepríjemné bzučanie pri uchu a vstávať celý doštípaný.

Nič však nešpatí atraktívny vzhľad vášho domu tak, ako špinavé a zanedbané sieťky proti hmyzu. Navyše, okrem toho, že zle vyzerajú, znehodnocujú aj samotnú fasádu domu. Ak sa definitívne poškodia, nepomôže nič iné, ako ich vymeniť. 

Jednoduché tipy, ako ich udržiavať sme si pre vás pripravili v tomto článku.

Ako často čistiť siete proti hmyzu? 

Ideálna frekvencia je minimálne raz za 6 mesiacov. Ak bývate pri hlavnej ceste, v oblasti so zvýšeným výskytom peľov, alebo prachu, uprostred rozostavanej štvrte, samozrejme aj častejšie. 

Čistenie a údržba pevných sít

Ich údržba si naozaj nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a je pomerne časovo nenáročná. 

Od zbavenia sa prachových častíc vám pomôže obyčajný vysávač. Jednoducho povysávajte celú ich plochu. Na záver pretriete všetky časti vlhkou handrou namočenou v bežnom čistiacom saponáte. 

Unrecognizable person is installing a wooden homemade mosquito net attached with magnets, front of an opened velux window on ceiling, in home interior in attic, to prevent flying insects from entering.

Údržba snímateľných sieťok proti hmyzu

Ich údržba je najjednoduchšia. Jednoducho ich snímte, umyjete nad vaňou domácim saponátom, prestriekate primeraným prúdom čistej vody, nechajte vyschnúť a môžete opäť nasadiť na svoje pôvodné miesto. 

Umývanie rolovacích sietí proti hmyzu

Ak máte zasúvateľné sieťky proti hmyzu začnite ich ponechajte vyrolované a povysávajte celú plochu. Zasuňte sieť do kazety a dôkladne povysávajte vodiace koľajnice. Jemne pretrite rám vlhkou handričkou namočenou do vlažnej vody so saponátom. Následne zrolujte sieť smerom nadol a pretrite jej plochu. Pomocou zubnej kefky alebo kefy s mäkkými štetinami vyčistite všetky nedosiahnuteľné miesta.  

Sú vaše sieťky opotrebované a potrebovali by ste nové? 

Prezrite si náš sortiment. V ponuke máme tieto typy sieťok:

Kontaktujte nás. S výberom vám radi pomôžeme a zabezpečíme celý servis od nákupu až po montáž priamo u vás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka