Dvojkrídlové interiérové dvere majú svoj šmrnc

Dvojkrídlové interiérové dvere sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú obývať priestor bez toho, aby v ňom bolo príliš jasne definované delenie. Zároveň sú dávkou elegancie, ktorá veľmi neobyčajne dotvorí priestor. Aj pri takomto type dverí si je z čoho vyberať. Aké dvojkrídlové interiérové dvere sú tie najideálnejšie a aké materiály zvoliť?  

Pri výbere interiérových dverí je dôležité zohľadňovať kvalitu materiálov, z ktorých sú vyrobené. Používajú sa pravidelne a preto je na nich veľmi rýchlo vidieť známky používania. Určite netreba podceniť výber kľučiek, mechanizmy na zavesenie, či pánty. Aby dvere dlho slúžili svojmu účelu, je takisto dôležité zvoliť kvalitné kovanie.

Výber konkrétneho materiálu, z ktorého budú dvere vyhotovené, je potrebné prispôsobiť nielen vkusu, ale aj okolitému prostrediu a spôsobu využívania. Masívne dvere môžu pôsobiť dosť robustne, čo nakoniec „udusia“ priestor, do ktorého ich vsadíte. Stávka na istotu sú preto ľahšie materiály. Veľkým hitom je v poslednej dobe miešanie materiálov, a preto aj drevené robustné dvere s efektnou sklenenou výplňou dodajú interiéru dostatok vzdušnosti a presvetlenia.

Dvojkrídlové interiérové dvere nemôžu byť impulzívnym rozhodnutím

Toto je asi najzákladnejšia a najdôležitejšia požiadavka na dvojkrídlové interiérové dvere. Musíte sa pre ne rozhodnúť včas. Vyžadujú dostatočnú šírku stavebného otvoru a preto ich nezapasujete do otvoru pre štandardnú veľkosť dverí. Takisto je nelogické najskôr niečo postaviť a potom to demolovať len preto, aby sa tam vošli dvojkrídlové dvere.

Preto ak máte záujem o takýto typ dverí, zohľadnite to už vo fáze projektu, či už projektu výstavby, alebo rekonštrukcie. Veľmi často sa tieto dvere využívajú v rodinných domoch, kedy oddeľujú chodbu od obývačky. Štandardne sú však preferované hlavne tam, kde sa vyžaduje veľký priechodný priestor.

Wow efekt zaručený

Dvojkrídlové dvere vďaka svojej veľkosti dokážu vytvoriť naozaj skutočný wow efekt. Je to najmä vďaka tomu, že na jednej strane sa využíva ich schopnosť vytvárať všestranné a viacúčelové priestory, na druhej strane je wow efekt navodený na základe ich majestátnosti a konečného- efektu, ktorý zanechávajú. Ide naozaj o dominantu celého interiéru.

Dvojkrídlové interiérové dvere, presklenné

Zasklené dvojkrídlové dvere – absolútne presvetlenie priestoru

Ak plánujete svoj obytný priestor zosvetliť, zasklené dvojkrídlové dvere, ako v anglickej, tak aj vo verzii s jednou sklenenou tabuľou, sú tým ideálnym riešením. Sklo umožňuje svetlu prechádzať miestnosťami a vytvárať tak atmosféru, ktorá sa javí ľahšie a otvorenejšie. Celkovo priestor pôsobí viac fresh. Dvere v anglickom štýle sa odporúčajú do domácností s klasickejším a tradičným štýlom, zatiaľ čo verzie s jedným sklom sa dokonale prispôsobia moderným, minimalistickým interiérom.

Výber mechanizmu otvárania je polovicou úspechu

Či už symetrické, alebo asymetrické dvere, podstatné je, ako sa budú otvárať. Samotný mechanizmus ovárania rovnako vplýva na interiér. Ten určuje, či pred dverami môže alebo nemôže niečo byť. 

Pri výbere dverí má zákazník možnosť vybrať si aj z mechanizmov. Či už klasickú zárubňu s otáčavým otváraním, alebo z mnohých posuvných variant. Treba dávať pozor koľko miesta bude treba pri otváraní a zatváraní konkrétnych dverí. V prvom rade by mali plniť svoju funkciu a preto kupovať dvere, ktoré budú krásne, ale nebudú sa dať zatvoriť, sú vyhodené peniaze.

Pri dvojkrídlových symetrických dverách je ideálnym riešením posuv popri stene, alebo do stavebného púzdra. Práve bezzárubňové stavebné púzdro, vďaka ktorému sa obe krídla dverí zasúvajú priamo do steny, je čerešničkou na torte. Toto riešenie je nielen veľmi elegantné, ale aj z hľadiska úspory priestoru veľmi praktické. Navyše majú vynikajúce izolačné vlastnosti a pri rovnakej povrchovej úprave ako stena, doslova splynú s prostredím.

Dvojkrídlové dvere so zásuvným mechanizmom veľmi ocenia aj zdravotne znevýhodnení ľudia, pretože ich môžeme považovať aj za bezbariérové. Sú širšie ako bežné dvere a bez spodných líšt sa aj takíto ľudia dostanú všade tam, kam potrebujú. 

Dvojkrídlové interiérové dvere, biele, prázdna miestnosť

Výhody, pre ktoré dvojkrídlové dvere musíte mať

Medzi najväčšie výhody, ktoré dvojkrídlové dvere prinášajú, je dostatok miesta vždy, keď je potrebné prejsť cez dvere s väčšími predmetmi, alebo v prípade vytvorenia bezbariérového priestoru. Aj týmto sa totiž zvyšuje variabilita domácnosti, ktorá dokáže naozaj uľahčiť život. Ich ďalšia výhoda spočíva v tom, že sú naozaj luxusným a funkčným doplnkom, ktoré pôsobia honosne, no pritom ide o neobyčajný spôsob oddelenia jednotlivých miestností. Veľmi neobyčajne pôsobí aj zakomponovanie dvojkrídlových dverí do integrálnej súčasti sklenenej či bežnej steny. Jednoducho povedané, dvojkrídlové interiérové dvere sú pre väčšie interiéry tou najlepšou voľbou. Pri tejto voľbe vám veľmi radi pomôžeme a poradíme, preto sa neváhajte na nás obrátiť.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka