Bezpečnostné dvere = prvá stopka pre zlodeja

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Pocit bezpečia, súkromia a istoty by mali byť samozrejmosťou každej domácnosti. Bezpečnostné dvere ponúkajú na jednej strane súkromie, na druhej ochranu majetku a rôznych cenín. To je hlavný dôvod, prečo si bezpečnostnými dverami zabezpečiť nielen domácnosť, ale napríklad aj kancelárie či iné objekty.

Bezpečnostné dvere s kľúčom

Prečo bezpečnostné dvere?

Bezpečnostné dvere – ich hlavným účelom je poskytnúť bezpečie, súkromie, izoláciu. Slúžia teda na ochranu vášho majetku pred vlámačmi, ale aj požiarom. Materiály použité na výrobu bezpečnostných dverí sú odolné, v súlade s platnými normami.

Investícia do bezpečnostných dverí predstavuje kvalitné prevedenie, dlhú životnosť a pokoj, ktorý vďaka pocitu bezpečia nadobudnete.

Väčšina bezpečnostných dverí disponuje podlahovým uzamykacím bodom, čo opäť zvyšuje ochranné vlastnosti bezpečnostných dverí. Najčastejšie sa stretávame s dvomi triedami úrovne bezpečnosti.

Kvalitné bezpečnostné dvere zároveň dokonale tlmia hluk, čo určite oceníte predovšetkým, ak bývate v bytovom dome. V zimných mesiacoch sú ideálnou voľbou na udržanie tepla, a to vďaka tesneniu, pričom sú takmer nepriepustné.

Odolnosť bezpečnostných dverí voči požiarom sa zväčša odhaduje na 30 minút. Týka sa to predovšetkým kvalitne spracovaných, cenovo náročnejších bezpečnostných dverí, ktoré sú ideálne do interiérov typu kancelárie, firmy či obchody.

Moderný domov, moderné dvere

Väčšina dnešných domácností je zmodernizovaná, po čiastočnej alebo úplnej rekonštrukcii – zateplená vrátane nových striech či vykurovacích systémov. Mnohí zabúdajú práve na dvere. Ponechanie pôvodných vchodových dverí v domácnosti po rekonštrukcii nie je vždy najlepší nápad – staršie typy dverí nemusia slúžiť ako vhodný izolant, a to ako zvuku, tak aj tepla.


Moderné bývanie často láka zlodejov, čo je ďalší dôvod, prečo si do svojej domácnosti zvoliť práve kvalitné bezpečnostné dvere a rozhodne neponechávať tie staré, pôvodné. Vekom klesá kvalita každého výrobku a preto nenechávajte nič na náhodu.

Správny výber bezpečnostných dverí

Určite nie je namieste výber bezpečnostných dverí podceňovať. Hlavný rozhodujúci faktor je práve materiál vami zvolených bezpečnostných dverí, ktorý by mal spĺňať isté kritériá pre čo možno najvyššiu bezpečnosť vašej domácnosti.

Preto sa pri výbere bezpečnostných dverí zamerajte najmä na kvalitu:

 • materiálu,
 • prevedenia,
 • izolačnej schopnosti,
 • zabezpečenia.

Vzhľad dverí vždy ponechajte až na samotný koniec – prvoradá je bezpečnosť. Taktiež nie je na škodu oboznámiť sa aj so samotným výrobcom bezpečnostných dverí. Práve krajina pôvodu výrobku vám o ňom mnoho napovie.

Pri výbere bezpečnostných dverí nezabúdajte na vhodné rozmery a orientáciu!

Maximálne bezpečnostné dvere na PIN

Vedeli ste, že…

…lacné bezpečnostné dvere je možné z dôvodu nekvalitného prevedenia otvoriť otvárakom na plechovky? Týka sa to najmä Čínskych, ale aj Poľských výrobkov.

Hlavné výhody kúpy KVALITNÝCH bezpečnostných dverí

 • oceľová konštrukcia, ale aj výstuže z ocele
 • protipožiarna ochrana
 • odhlučnenie cca o 37 dB a viac
 • servis (záručný aj pozáručný)
 • dlhá životnosť
 • zákaznícka podpora

Typy bezpečnostných dverí

 • s kukátkom/bez kukátka
 • so zárubňou
 • s prahom/bez prahu

Najčastejšia trieda bezpečnosti

Certifikované bezpečnostné dvere sa delia na dve bezpečnostné triedy.

 1. Trieda bezpečnosti 2 = nižší stupeň zabezpečenia. V prípade pokusu o vlámanie je potrebné použitie hlučných nástrojov. Avšak, ide o cenovo dostupné bezpečnostné dvere.
 2. Trieda bezpečnosti 3 = ideálna voľba bezpečnostných dverí pre byty, domy, ale aj obchody. V prípade vlámačov je takmer nemožné sa cez ne dostať dovnútra.

Zaujímavosť

Viete, že bezpečnostné dvere druhej triedy sú vybavené až piatimi uzamykacími bodmi? U dverí tretej triedy to môžu byť až deväť!

Bezpečnostné dvere a cenová dostupnosť

Pri kúpe bezpečnostných dverí je potrebné myslieť na investíciu do budúcna (na niekoľko desiatok rokov). Na konečnú cenu bezpečnostných dverí vplýva najmä výrobca, materiál, kvalita, úroveň bezpečnosti, ale aj samotná výroba – bezpečnostné dvere na zákazku budú o niečo drahšie.

Ak chcete mať istotu a pocit bezpečia už pri samotnej kúpe daných bezpečnostných dverí, inšpirujte sa napríklad zákazníckymi recenziami, vďaka ktorým určite zistíte, či investujete správne. Pretože niet nad slová spokojných/nespokojných zákazníkov s reálnymi skúsenosťami s daným produktom.

Každopádne, v prípade neistoty či otázok akéhokoľvek typu sa nemusíte obávať, že ste na svoje bezpečnostné dvere sami. Samotný predajca bezpečnostných dverí je vždy pripravený na akékoľvek podnety svojich zákazníkov a preto sa naňho v prípade potreby neváhajte obrátiť.

Kvalitný záručný aj pozáručný servis, ľudský prístup a ochota pomôcť v akejkoľvek situácii sú dnes hlavnými kritériami kvalitného predajcu bezpečnostných dverí.

Kontaktujte nás

Sunmont
 • Prevádzka
 • Za dráhou 21
 • 902 01 Pezinok
 • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka