Spravte svoj domov aspoň trochu SMART

Vývoj moderných technológií nezastavíme. Diaľkový ovládač alebo smartfón sa stávajú súčasťou našich domovov. Neovládame však nimi len televízor, rádio či interiérové svetlá, ale aj prvky, ako sú žalúzie, rolety, pergoly či brány. Ako urobiť svoj domov aspoň trochu SMART vám poradíme v nasledujúcich riadkoch. 

SMART domov môžete mať aj vy

SMART tienenie

Prepojenie žalúzií, roliet a závesov je dnes už samozrejmosťou. Aj vďaka takýmto maličkostiam môžete dosiahnuť veľmi dobrý efekt.

Napríklad vonkajšie žalúzie, ktoré sú v poslednom čase najobľúbenejším spôsobom tienenia, dokážu veľmi účinne regulovať slnečné lúče. Okrem toho, že majú moderný vzhľad a dokonalé dovretie lamiel zabezpečí maximálne tienenie, majú aj bezpečnostný systém proti nadvihnutiu a ovládať ich môžete manuálne, vypínačom, ovládačom alebo pomocou mobilnej aplikácie TaHoma®.

Stále populárne je aj tienenie prostredníctvom vonkajších roliet. Rolety sú tiež efektívnym izolantom, a tak pomáhajú i šetriť energie, a dokonca zvyšujú životnosť okien. Existuje viacero typov. Predokenné rolety vydržia vďaka kvalitným materiálom veľmi dlho. Dokonalé a nenápadné sú podomietkové rolety, kde sa tiež na kvalite materiálov nešetrí.

Moderným tienením pre váš domov sú aj markízy a pergoly. Kazetové markízy predstavujú efektívnosť a dizajn v jednom. Klasickým riešením však stále ostáva otvorená kĺbová markíza. Naopak, najnovším hitom tienenia na terasy, verandy a átriá sú moderné pergoly. Neregulujú len svetlo, ale chránia aj pred dažďom. Zimné záhrady zas zatieni konštrukcia z kvalitného hliníka, ktorá vďaka tieniacej látke chráni i pred škodlivým UV žiarením. Ovláda sa naozaj pohodlne, a to diaľkovým ovládačom alebo inteligentným ovládaním iO. Vďaka smartfónu je tak možné ovládať tienenie nad zimnou záhradou aj vtedy, keď nie ste doma.

 Vedeli ste, že…

… možnosťou vonkajšieho tienenia je aj fasádna clona?

Fasádne clony sú modernou technológiou. Ide o látkový systém tienenia. Okrem funkčnosti je aj estetickým riešením a v rodinnom dome dotvára príjemnú atmosféru. Čoraz viac sa však tento systém stáva i súčasťou kancelárskych priestorov. Fasádne clony môžu byť rovnako napojené na systém automatizácie.

SMART brány

Už nikdy sa vám nestane, že zabudnete zatvoriť garáž. Inteligentný systém to urobí za vás a kedykoľvek si môžete vďaka smartfónu skontrolovať, či je všetko tak, ako má byť, aj napriek tomu, že ste možno na druhej strane zemegule.

Pri garážových bránach je totiž bezpečnosť naozaj prvoradá. Musia byť spoľahlivé. Vybrať si môžete napríklad elegantné automatické sekcionálne brány, minimalistické a tiché rolovacie brány, vysokokvalitné výklopné brány alebo špecifické posuvné brány, ktoré sú ideálne pre mimoriadne montážne situácie.

Vedeli ste, že…

… garážové brány môžu byť výkonné a zároveň tiché?

Pohony garážových brán majú vypínací automatický systém, sú odolné proti vlámaniu, obsahujú integrované LED osvetlenie a sú expresne rýchle. Ich hlučnosť je však aj napriek tomu minimálna, a čo je dôležité, s automatickým pohonom je ich ovládanie pohodlné a komfortné.

SMART domov s TaHoma ®

Inteligentný a na diaľku ovládaný domov zabezpečí aj systém automatizácie domácnosti TaHoma®. Tento systém sa ovláda veľmi jednoducho. Stačí vám smartfón, tablet alebo inteligentné hodinky. Všetko si nastavíte podľa seba, a vytvoríte si tak scenár na mieru. Keď budete napríklad odchádzať z domu, vďaka vopred pripravenému scenáru zatiahnete rolety a zhasnete svetlá, a to všetko len jedným kliknutím, napríklad v smartfóne.

Vďaka systému TaHoma® môžete mať domov budúcnosti už dnes

Systém TaHoma® vie toho naozaj veľa. Môžete ho prepojiť napríklad s dverami, oknami, roletami, bránami, so žalúziami, ale aj s kúrením, osvetlením a s bezpečnostným systémom.

Vedeli ste, že…

… so systémom TaHoma® nikto nezistí, že váš dom je prázdny?

Systém sa postará o to, aby okoloidúci a susedia mali pocit, že v dome niekto je. Pravidelné zapínanie a vypínanie svetiel, zatváranie či otváranie tienenia. Toto všetko môže systém ovládať automaticky za vás alebo to môžete robiť vy. Je len na vás, ktorú alternatívu si zvolíte.

Ak chcete mať svoj domov aspoň trochu SMART, kontaktujte nás. Máme pre vás riešenia šité na mieru.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka