Aj pri tienení strešných okien máte na výber

Strešné okná sú pre niektorých tým najkrajším, čím sa môžu pochváliť. Zvuk padajúceho dažďa, veľa svetla alebo pohľad priamo na hviezdy tiež patria k tomu. Čo však za horúcich letných dní? Ako zabrániť slnečným lúčom, aby sa nedostali tam, kam nemajú? Ako v noci dosiahnuť, aby bola v miestnosti dokonalá tma a nebudil nás spln mesiaca, hoci je krásny? Žalúzie, rolety a markízy na strešné okná tento problém hravo vyriešia.

Existuje veľa možností, ako zatieniť strešné okná

Vnútorné tienenie

Pre každé okno existuje správne tienenie. Dokonca aj pre to strešné. Na výber máte vždy z viacerých možností, ktoré sú nielen funkčné, ale krásne dopĺňajú aj váš domov.

Klasickým riešením sú vnútorné žalúzie. Poskytujú jednoduchý spôsob, ako regulovať svetlo. Používajú sa na tienenie všetkých typov okien. Aj pre strešné sú tým pravým riešením. Na výber máte vždy veľkú paletu farieb. Lišty na žalúziách sú z lakovaného hliníka. Ovládať ich môžete manuálne, jednoduchým vypínačom, alebo dokonca aj diaľkovým ovládačom. Je len na vás, pre aký variant sa rozhodnete. Žalúzie sú výbornou voľbou hlavne do miestností, kde je väčšia vlhkosť. Montujú sa veľmi jednoducho a rýchlo vďaka jedinečnému systému Pick&Click. Rovnako prešpekulované je aj ich ovládanie. Nenájdete tu žiadne visiace povrázky. Jednoducho nakloníte lamely tak, ako to vyhovuje vám, a korigujete si množstvo svetla, kedykoľvek potrebujete.

Elegantným, estetickým a efektívnym spôsobom tienenia je plisé. Tvorí ho horný hliníkový nosič, skladaná látka a spodný nosič. Bočné vedenie zabezpečujú lanká. Dodáva sa v rôznych tvaroch a vyhotoveniach, a je tak ideálnym riešením na tienenie atypických okien. Využíva sa aj pri tienení strešných okien. Má mnoho výhod. Efektívne reguluje svetlo, zvyšuje súkromie a hodí sa aj na atypické tvary skiel. Ani šikmina nie je problém. Dokonca existujú aj dvojito plisované rolety, ktoré majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj napriek tomu krásny, elegantný a štíhly dizajn.

Vedeli ste, že…

… existujú látkové rolety určené špeciálne na inštaláciu do strešných okien?

Vnútorná látková roleta s krásnym názvom Fantasie je ideálnym riešením na tienenie strešných okien. Kotví sa na krídlo okna. Ovláda sa ručne, ťahom za spodný profil látky alebo pomocou ovládacej tyče. Roletu môžete zastaviť v akejkoľvek polohe. Jej konštrukcia je tak dômyselne spracovaná, že látka pevne drží v bočných lištách pri akomkoľvek sklone strešného okna. Ak si vyberiete zatemňujúcu roletu, poskytne vám dokonalé útočisko pred svetlom aj za bieleho dňa. Odporúčame ju preto zvoliť na zatemnenie spálne a dopriať si tak komfortný spánok. 

Látkové rolety ideálne dopĺňajú strešné okná

Ak nechcete zatemniť miestnosť celkom, ale skôr chcete len rozptýliť denné svetlo, dekoratívne rolety sú pre vás tie pravé. Poskytujú dostatok tieňa i súkromia, montáž i ovládanie je veľmi jednoduché, a keďže je na trhu viacero farieb i vzorov, sú aj úžasným interiérovým doplnkom. Podobne ako rímske rolety, ktoré majú vďaka inovatívnemu materiálu jedinečný dizajn. Zmäkčujú svetlo a celkovo vytvárajú príjemnú atmosféru domova. Nebránia umývaniu okien, pretože látku jednoducho zložíte, a dokonca ju môžete vymeniť aj za iný vzor, a oživiť tak miestnosť. Na výber máte až dvadsať moderných tkanín s rozličnou priepustnosťou svetla. Látky sú naozaj krásne a štýlové.

Vonkajšie tienenie

Stále obľúbenejším je však vonkajšie tienenie. A nemusíte sa obávať, že strešné okná vás o túto možnosť pripravia.

Najlepšou ochranou pred vrtochmi počasia je určite vonkajšia roleta. Znižuje hluk dažďa a chráni strešné okno pred poškodením, napríklad počas letnej búrky. Okrem tienenia chráni miestnosť pred prehrievaním a v lete znižuje vnútornú teplotu až o sedem stupňov. V zimnom období zas udržuje teplo vnútri.

Vedeli ste, že…

… markízu môžete mať aj nad strešným oknom?

Vonkajšia markíza odráža slnečné lúče, a tak sa miestnosť neprehreje ani v tej najväčšej horúčave. Sieťovaná štruktúra je však priehľadná, nebráni vo výhľade. Markíza sa montuje veľmi jednoducho a ovláda sa ešte jednoduchšie.

A nezabudnite, ak sa neviete rozhodnúť, poradíme vám. Sme špecialisti na predaj a montáž tieniacej techniky.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka