Presklené dvere: áno či nie?

V interiéri presklené dvere zabezpečia otvorenosť priestoru a maximum svetla. Na druhej strane môžu priestor aj predeľovať. Sú ideálnym spôsobom na vytvorenie predelu medzi kuchyňou a obývacou stenou či spoločenskou a oddychovou časťou vášho domova. Hoci presvetľujú interiér a prepúšťajú svetlo, vďaka zmatneniu vytvárajú aj súkromie. Presklené dvere urobia váš domov unikátnym. A to i zvonku. Exteriérové presklené dvere sú pýchou každého, kto ich vlastní. Predstavujú funkčný bezpečnostný prvok, ktorý upúta na prvý pohľad. Ich odolnosť zabezpečuje vrstvené bezpečnostné sklo s hrúbkou 8 milimetrov, najmodernejšie technologické spôsoby výroby a profesionálna montáž.

Vchodové presklené dvere

Vchodové presklené dvere sú magnetom pre oči. Ich bezpečnostné vlastnosti však zlodejov a vlamačov určite odstrašia.  Presklené dvere sú elegantným a moderným riešením. Pôsobia síce zraniteľne, ale majú viac výhod ako nevýhod.

Sú zaujímavé a originálne. Ruku na srdce, naozaj ich nemá každý. Skôr evokujú vstupy do moderných hotelov alebo salónov krásy. Pokojne ich však môžete mať aj doma a pri výbere popustiť uzdu fantázii. Sklo sa dá totiž kombinovať, je možné z neho vytvárať rôzne tvary až mozaiky. Na výber je množstvo motívov. Široká variabilita ornamentových presklení urobila z dverí zo skla jeden z našich najobľúbenejších produktov.

Hlavnou výhodou presklených vchodových dverí je, že nebránia vstupu prirodzeného svetla do vášho domova. Vďaka preskleným dverám bude aj chodba alebo predsieň dostatočne svetlá. Sú zárukou príjemnej atmosféry. Nielenže prepúšťajú do vášho domova dostatok svetla, ale vedia byť aj tepelným izolantom. Tvrdý povrch skla ich robí odolné proti škrabancom. V čistote sa udržujú veľmi ľahko, čo je ich obrovskou prednosťou. Rovnako majú aj výhodnú cenu. Zaujme na prvý pohľad, tak ako aj samotné dvere. O bezpečnosť vášho domova sa však obávať nemusíte.

Presklené vchodové dvere vedia byť naozaj bezpečné

Vedeli ste, že…

… vstupné dvere zo skla sú odolné rovnako ako tie z iných materiálov? 

Pri správnom výbere sa aj za presklenými dverami budete cítiť bezpečne. Na odolnosť presklených dverí sa kladú vysoké nároky. Musia odolať rôznym nehodám a byť dostatočnou ochranou pred vlamačmi.

Vyberajte si preto také dvere, ktoré majú vrstvené bezpečnostné sklo. Ak by aj dvere z nejakého nepredvídateľného dôvodu praskli, črepiny skla sa spoja, priľnú k vnútornej fólii, a nemusíte sa tak obávať kopy rozbitého skla. Takýto systém vrstveného bezpečnostného skla znižuje riziko poranenia sklenenými črepinami.

Interiérové presklené dvere

Presklené dvere sú v interiéroch stále obľúbenejšie. Sú elegantné a zároveň moderné, a preto sa hodia do viacerých typov dizajnov.

Presklené interiérové dvere sú nadčasové. Vedia pôsobiť moderne, ale aj tradične a zaujímavo, a to hlavne preto, lebo na výber je vždy množstvo motívov. Dvere môžu byť minimalistické, ale predsa dizajnovo jedinečné. Zaujímavosťou je možnosť lokálneho zmatnenia alebo potlačenia rozličnými vzormi a pretvorenie číreho skla na umelecké dielo. Vďaka zmatneniu sú aj presklené dvere zárukou súkromia.

Vedeli ste, že…

… interiérové presklené dvere nemusia byť vždy len krídlové a s klasickou zárubňou?

Presklené dvere môžu fungovať aj ako posuvné. Každému priestoru tak dodajú dostatok svetla. Na výber je množstvo vyhotovení a samotné dvere tak fungujú aj ako umelecký prvok v interiéri. Hodia sa predovšetkým do malých bytov, pretože šetria miesto, ale priestor dostatočne osvetľujú a vďaka svojmu industriálnemu vzhľadu sú neoddeliteľnou súčasťou aj mnohých kancelárskych priestorov.

Presklené dvere sú ideálne do kancelárií

Okrem kancelárskych priestorov sa presklené dvere používajú všade tam, kde je potrebné šetriť priestorom a využiť čo najviac denného svetla. Opticky zväčšujú priestor, pôsobia čisto a luxusne. Sú interiérovým prvkom ako stvoreným do tmavých chodieb, kam chceme dostať denné svetlo a jas.

Je len na vás, aké presklené dvere si vyberiete. Budú moderné alebo stavíte na časom overený dizajn? Nezabudnite však, že ak sa neviete rozhodnúť, poradíme vám. U nás nájdete širokú ponuku presklených dvier.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka