Ako si vybrať garážovú bránu

Garážové brány sú dôležitým prvkom každej garáže a slúžia nielen na ochranu vozidla pred vonkajšími vplyvmi, ale aj na ochranu celého domu a jeho obyvateľov pred neželanými návštevníkmi. Správny výber garážovej brány je preto veľmi dôležitý.

Garážové brány sú k dispozícii v rôznych typoch, tvaroch, farbách a materiáloch, a každá brána má svoje výhody a nevýhody. My vás nimi prevedieme.

Akú garážovú bránu si vybrať?

Výber správnej garážovej brány môže byť zložitý a náročný proces, ale ak sa dôkladne zoznámite s jednotlivými typmi a poradíte sa pri výbere s odborníkom, môžete si byť istí, že ste do svojho domova investovali na správnom mieste. 

Sekcionálne garážové brány sú vyrobené z viacerých vodorovných panelov, ktoré sa otvárajú zvislo a uložia sa tesne pod stropom garáže. Tento typ brány je populárny vďaka šikovnej konštrukcii a estetickému vzhľadu. Výhodou je tiež, že nezaberá žiadny priestor pred garážou. 

Výklopné garážové brány sú jednoduchým a cenovo dostupným riešením. Výhodou výklopných brán je ich jednoduchosť a prijateľná cena. Nevýhodou je však nutnosť mať dostatok priestoru pred garážou na otvorenie brány. 

Rolovacie garážové brány sú ďalším populárnym typom garážových brán. Brána sa otvára tým, že sa navinie na hriadeľ a uloží sa v jednom priestore nad otvorom garáže. Výhodou rolovacích brán je, že sa otvárajú vertikálne a nezaberajú žiadny priestor pred garážou. 

Posuvné garážové brány sú ideálne pre garáže, ktoré majú dostatočný priestor vedľa garáže. Brána sa posúva nabok. Výhodou posuvných brán je, že nezaberajú priestor v garáži ani pred ňou.

Rozmery garážovej brány

Správne rozmery brány zabezpečia, že vozidlá sa bez problémov dostanú do garáže a že brána sa bude otvárať a zatvárať bez akýchkoľvek komplikácií.

Pri výbere správnej veľkosti garážovej brány je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov, ako je napríklad veľkosť garáže, typ garáže, veľkosť vozidla a iné. Pre výpočet správnej veľkosti garážovej brány je dôležité poznať dĺžku, šírku a výšku garáže. Keďže garáže môžu byť rôzne (jednoduché garáže, dvojgaráže alebo garáže s dielňou), výpočet sa môže líšiť v závislosti od typu garáže.

Garážová brána atypických rozmerov
Garážová brána môže mať rôzne rozmery

Bezpečnosť garážovej brány

Bezpečnosť garážovej brány je veľmi dôležitá, pretože garážové brány predstavujú vstup do domu a sú jedným z hlavných miest, kde môže dôjsť k neoprávnenému vniknutiu.

Bezpečnostné prvky garážových brán sú dôležité pre zabezpečenie ochrany a bezpečnosti domu a jeho obyvateľov. Je dôležité zabezpečiť, aby garážová brána bola správne nainštalovaná a údržba bola pravidelná. Tak sa zabezpečí jej bezpečnosť a funkčnosť.

Vedeli ste, že…

… každá moderná a kvalitná garážová brána má viaceré bezpečnostné prvky?

Medzi najdôležitejšie bezpečnostné prvky patria senzory prekážok, bezpečnostné reťaze a lanká, zámky a automatické zatváranie. 

Na kvalitu garážovej brány má vplyv aj materiál

Materiál, z ktorého je garážová brána vyrobená, má významný vplyv na jej kvalitu, vzhľad a životnosť. Na trhu existuje množstvo rôznych materiálov, ktoré sa používajú pri výrobe garážových brán. Medzi najbežnejšie patrí drevo, oceľ a hliník.

Drevo je klasickým materiálom, ktorý sa používa pri výrobe garážových brán. Jeho prírodný vzhľad dáva garáži príjemnú atmosféru a vynikajúco sa hodí k tradičnej architektúre. Na druhej strane, drevo potrebuje pravidelnú údržbu a ochranu proti poveternostným vplyvom. 

Drevená garážová brána
Existuje množstvo materiálov, ktoré sa používajú na výrobu garážových brán

Oceľ je ďalší materiál, ktorý sa používa pri výrobe garážových brán. Garážové brány z ocele sú odolné proti poveternostným podmienkam, zvyčajne vydržia dlho a nevyžadujú veľa údržby. Navyše sú v porovnaní s inými materiálmi aj relatívne lacné. Nevýhodou je, že oceľ môže byť náchylná na koróziu.

Hliník je tiež obľúbeným materiálom používaným pri výrobe garážových brán. Garážové brány z hliníka sú odolné proti korózii, nepotrebujú takmer žiadnu údržbu a sú relatívne ľahké. Garážové brány z hliníka sú však obvykle drahšie.

Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú výber

Výber garážovej brány je dôležitým rozhodnutím, ktoré môže ovplyvniť vašu bezpečnosť a pohodlie. Mali by ste sa preto poradiť s odborníkmi a zvážiť viaceré rozhodujúce faktory.

Cena garážovej brány je pre mnohých ľudí kľúčovým faktorom pri výbere. Nie je však jediným kritériom, ktorý by sa mal brať do úvahy. Je dôležité zvážiť aj kvalitu a bezpečnosť brány, jej životnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom. Pri výbere by ste mali hľadať rovnováhu medzi cenou a kvalitou.

Niektoré typy brán vyžadujú častejšiu údržbu ako iné. Napríklad drevené garážové brány si vyžadujú pravidelné maľovanie alebo lakovanie, aby si zachovali svoj vzhľad. Na druhej strane, oceľové garážové brány sú o niečo menej náročné na údržbu. 

Posledným faktorom, ktorý je dôležitý pri výbere garážovej brány, je montáž a servis. Garážová brána by mala byť nainštalovaná a nastavená správne, aby bola bezproblémovo funkčná. My sa o to postaráme. Kontaktujte nás. 

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka