Kvalitný spánok a správne tienenie

Ak sa chcete cítiť zdraví a fit, jednoznačne by ste mali staviť na kvalitný spánok. Ako ho však dosiahnuť aj počas horúcich letných dní? Odpoveďou je správne tienenie. Máme pre vás prehľad možností vonkajšieho a vnútorného tienenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ideálne podmienky pre kvalitný spánok a odpočinok.

Vonkajšie tienenie

Jednou z možností vonkajšieho tienenia sú vonkajšie žalúzie. Existuje mnoho rôznych materiálov, z ktorých si môžete vybrať. Každý z nich má, samozrejme, výhody i nevýhody. Najbežnejšími materiálmi sú však hliník, drevo alebo plast. Prostredníctvom vonkajších žalúzií môžete jednoducho regulovať svetlo a teplotu v interiéri. Lamely sťahujete podľa potreby, a tým kontrolujete množstvo svetla. Počas horúcich letných dní môžete žalúzie úplne zatvoriť, čím zabránite preniknutiu slnečného žiarenia do interiéru, a zabezpečíte si tak príjemný chlad. Naopak, v chladnejších mesiacoch žalúzie otvoríte a necháte slnečné svetlo a teplo vstúpiť do interiéru.

Zaujímavou formou vonkajšieho tienenia, ktoré poskytuje ochranu pred slnkom a zabezpečuje výborné podmienky pre spánok a odpočinok, sú rolety. Majú množstvo výhod. Pomáhajú udržiavať stabilnú teplotu v miestnosti. Počas letných dní bránia prehrievaniu interiéru, pretože blokujú slnečné žiarenie. Zabezpečia vám príjemnú a nemennú teplotu v miestnosti. Nemusíte tak používať klimatizáciu. V chladnejších mesiacoch zas poskytnú dodatočnú izoláciu, zabránia úniku tepla, a tým znížia vaše energetické straty. Navyše prispievajú k znižovaniu hluku, ktorý k vám prichádza z vonkajšieho prostredia. Keď rolety úplne zatvoríte, doslova absorbujú zvukové vlny. V konečnom dôsledku tak prenikne do miestnosti oveľa menej hluku. Rolety teda zvážte, ak bývate v obzvlášť frekventovaných častiach mesta alebo pri letiskách či pri iných zdrojoch hluku. Tiché a pokojné prostredie, rovnako ako správne tienenie, je totiž základom kvalitného spánku.

Vonkajšia roleta na okne
Vonkajšie rolety i žalúzie sú bežným, ale zároveň aj ideálnym spôsobom tienenia

Za zmienku však určite stoja aj fasádne clony. Ponúkajú nielen ochranu pred vonkajším prostredím, ale sú aj estetickou voľbou. Dodávajú budove štýlový a moderný vzhľad. Sú dostupné v rôznych dizajnoch, farbách a vyrábajú sa z rozličných materiálov. Môžete si ich tak prispôsobiť štýlu a architektúre domu.

Viete, že…

… fasádne clony slúžia nielen na ochranu pred slnečným žiarením a vonkajšími vplyvmi, ale aj na udržiavanie tepelného komfortu v budove?  

Prispievajú k zníženiu spotreby energie na klimatizáciu v lete a na vykurovanie v zime. Sú praktickým riešením, ako sa ochrániť pred slnkom. Svojou funkcionalitou a dizajnom prispievajú k energetickej efektívnosti, estetike a k pohodliu v interiéri, čím sa stávajú dôležitým prvkom modernej architektúry. 

Vnútorné tienenie

Skvelou voľbou sú aj vnútorné žalúzie. Umožňujú jednoduchú a presnú reguláciu svetla, ktoré preniká do miestnosti. Lamely si jednoducho nastavíte podľa potreby. Môžete tak dosiahnuť ideálnu atmosféru a súkromie v miestnosti podľa vašich preferencií. Vnútorné žalúzie sa inštalujú veľmi jednoducho a ľahko sa aj udržiavajú čisté. 

Vnútorné žalúzie na okne
Vnútorné žalúzie sú stále jedným z najobľúbenejších spôsobov vnútorného tienenia

Dekoračným prvkom, ktorý poskytuje v interiéri aj praktické výhody, sú rolety. Dokážu zlepšiť vzhľad miestnosti a rozvinúť jej celkový dizajn. Zadovážiť si ich môžete v rôznych farbách, vzoroch a materiáloch, čo umožňuje prispôsobiť ich štýl vášmu interiéru. Nemajú však len estetický aspekt. Poskytujú tiež ochranu pred slnečným žiarením. Ich veľkou výhodou je, že majú i izolačné vlastnosti a pomáhajú udržiavať stabilnú teplotu v miestnosti.

Unikátny dizajn dosiahnete prostredníctvom plisé. Ich ploché záhyby vytvárajú elegantný a moderný vzhľad. Zároveň však poskytujú efektívny spôsob regulácie svetla. Majú tiež vynikajúce energetické vlastnosti, pretože ich vrstvený dizajn pomáha zlepšiť izolačné vlastnosti okien. Znižujú tak tepelné straty a prispievajú k energetickej efektívnosti domu. Môžu absorbovať aj zvukové vlny, čo pomáha znižovať hladinu hluku.

Estetiku a funkčnosť v súčasnosti kombinujú japonské posuvné steny. Sú elegantným a moderným riešením tienenia veľkých okenných plôch alebo aj na oddeľovanie miestností. Majú minimalistický dizajn a čisté línie. Dodávajú tak interiéru štýlový a harmonický vzhľad. K dispozícii sú v rôznych štýloch, vzoroch a sú vyrobené z rozličných materiálov. Môžete si ich tak prispôsobiť vašim požiadavkám.

Viete, že…

vertikálne žalúzie sú vhodné takmer pre rôzne typy okien?

Sú flexibilné a prispôsobiteľné, vhodné aj na veľké okenné plochy či posuvné dvere. Lamely je možné otáčať a posúvať na strany, čo umožňuje presné nastavenie. Pomáhajú eliminovať oslnenie a odraz svetla.

Nezabudnite, že správne tienenie vo vašom dome či byte je kľúčom ku kvalitnému spánku aj počas horúcich letných nocí. Radi vám pomôžeme a vyberieme pre vás ten najvhodnejší spôsob tienenia.  

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka