Pergoly: kúsok raja aj vo vašej záhrade

Pergoly slúžia ako most, ktorý spojí váš domov s prírodou. Sú útočiskom, kde sa môžete skryť pred horúčavou a zároveň si užiť čerstvý vzduch. Môžete ich ozdobiť závesmi, voľne zavesenými kvetmi alebo modernými svietidlami. Predstavujú miesto, kde môžete vyjadriť vašu jedinečnosť. Stanú sa tak dokonalým priestorom, kde môžete tráviť čas s rodinou a priateľmi. Môžete si tu posedieť, diskutovať a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky. Zmenia sa tak na oázu pokoja a relaxu, kúsok raja uprostred rušného sveta.

Pergoly s pevnou strechou

Existuje veľké množstvo typov pergol, pričom každý má svoje bezkonkurenčné výhody. Pergoly s pevnou strechou sú napríklad robustnejšie, ale ich pevná konštrukcia poskytuje stabilnú a trvalú ochranu pred slnečným žiarením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Pergola Economy patrí medzi najpredávanejšie typy pergol s pevnou strechou. Je medzi zákazníkmi mimoriadne obľúbená. Vďaka tomu, že je vyrobená z hliníkových profilov, ktoré sú povrchovo upravené práškovým lakom, je odolná aj proti poveternostným vplyvom. Strecha pergoly Economy je vyrobená z polykarbonátu alebo zo skla. Vďaka tomu vám poskytne pred slnečným žiarením a poveternostnými vplyvmi dostatočnú ochranu. Je dostupná v štandardných farbách. Či už sa vám hodí biela, alebo antracitová, svoj kúsok raja vo vašej záhrade si môžete prispôsobiť vašim potrebám, preferenciám a želaniam.

Ďalším populárnym typom pergoly s pevnou strechou je Pergola Standard. Materiálovo sa ponáša na Pergolu Economy. Je dostupná aj v čiernej a sivej farbe a môžete si vybrať šírku konštrukcie, ktorá bude najlepšie zapadať do vášho exteriéru. Ďalším variantom je Pergola Standard Plus. Podobne ako pri ostatných typoch pergol aj tu máte možnosť vybrať si medzi strechou z polykarbonátu alebo zo skla. Pergola sa štandardne dodáva so sklonom 8 stupňov, ale je možné vybrať si aj iný sklon.

Pergola s pevnou strechou pri rodinnom dome s posedením.
Pergoly s pevnou strechou vám umožnia vychutnať si relax pred domom bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Unikátnou pergolou je Pergola Prémium. Jej robustná konštrukcia umožňuje dosiahnuť veľké rozmery, a to s použitím iba dvoch predných stojok. Takisto si môžete vybrať sklon strechy, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám, ale aj materiál.

Pre domy, v ktorých zákazníci zápasia s obmedzeným priestorom a s nemožnosťou nainštalovať tradičnú verandu, je ako stvorená pergola s rovnou strechou. Má minimálny sklon strechy, čo minimalizuje vplyv na hĺbku verandy. Navyše je vybavená extra silným žľabom, ktorý zaručuje jej pevnosť. Pri tomto type pergoly si môžete vybrať z rôznych možností strechy. Môže to byť napríklad číre vrstvené sklo, vrstvené sklo s matnou fóliou, sklo odrážajúce teplo alebo sendvičové panely v bielom vyhotovení.

Pergoly s naklápacími lamelami

Ak hľadáte pergolu, ktorú si môžete ľahko, rýchlo a jednoducho prispôsobiť podľa svojich potrieb, pergola s naklápacími lamelami by mohla spĺňať všetky vaše požiadavky. Pergoly s naklápacími lamelami kombinujú estetiku a funkčnosť. Môžete si nastaviť požadovaný uhol naklonenia lamiel, a dosiahnuť tak optimálne tienenie a prúdenie vzduchu.

Pergola Kedry Skylife je navrhnutá s dôrazom na kvalitu a estetiku a aby ponúkla jedinečný zážitok z posedenia vonku. Je elegantná a precízne spracovaná, priťahuje pohľady a dodáva záhradám luxusný nádych. Keďže je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov, je odolná proti poveternostným vplyvom a budete sa z nej tešiť naozaj dlho. Podobne praktickou voľbou je aj Pergola Kedry Prime. Kombinuje funkcionalitu a moderný dizajn. Naklápacie lamely tejto pergoly umožňujú regulovať svetlo podľa vašich potrieb a vytvoriť príjemné, štýlové a pohodlné vonkajšie prostredie.

Robustnejším, ale rovnako spoľahlivým riešením pre vonkajšie tienenie je Pergola Kedry Plus. Je ideálnym riešením pre tých zákazníkov, ktorí si želajú stabilnejšiu a odolnejšiu konštrukciu, aby odolala i náročnejším poveternostným podmienkam. Preto má táto pergola vysokokvalitné naklápacie lamely. Je vyrobená z pevných a trvanlivých materiálov, vďaka čomu má dlhú životnosť, ale zároveň minimálnu údržbu. Poskytne vám však spoľahlivú ochranu.

Biela pergola s naklápacími lamelami
Pergoly s naklápacími lamelami sú v súčasnosti najnovším hitom vonkajšieho tienenia.

Najmodernejším riešením s naklápacími lamelami je Pergola Kedry Plus T. Bez ohľadu na to, či si želáte záhradu zaliatu slnkom, alebo príjemný polotieň, táto pergola vám umožní vytvoriť si prostredie podľa vašich predstáv a požiadaviek.

Viete, že…

… kedysi boli pergoly významným prvkom v kráľovských záhradách a dnes sa stali predmetom technologických inovácií? 

Existujú pergoly s automatickým ovládaním, so senzormi počasia a s integrovaným LED osvetlením. Sú však aj priestorom na kreativitu a vzájomné prepojenie s prírodou. Môžete ich ozdobiť kvetmi, viničom alebo romantickými svetelnými girlandami.

Pergoly s posuvnou strechou

Pergoly s posuvnou strechou sú výnimočne flexibilné. Ich strechu môžete ovládať, a tým regulovať prechod svetla a vzduchu. Sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú variabilné tienenie, nad ktorým budú mať kontrolu.

Pergola A100 LUX je vybavená vysokokvalitnou posuvnou strechou, ktorú je možné ovládať a vďaka tomu regulovať množstvo slnečného svetla, ktoré bude prechádzať na vašu terasu. S pergolou, ktorá má posuvnú strechu, získate nielen efektívnu ochranu pred slnečným žiarením, ale aj pred nepriaznivým počasím. Posuvnou strechou disponuje aj Pergola A100 Star. Je to elegantné a funkčné riešenie, ktoré poskytuje príjemné tienenie.

S dôrazom na estetiku a vysokú funkčnosť bola navrhnutá Pergola Gennius Vega. Jej posuvnú strechu môžete, samozrejme, ovládať podľa potreby. Kombinuje štýlový dizajn s komfortným tienením a so spoľahlivou ochranou pred nepriaznivým počasím.

Pergola s bielou posuvnou strechou
Moderným a praktickým riešením sú pergoly s posuvnou strechou.

Posledným typom pergoly s posuvnou strechou, ktorá zabezpečuje flexibilitu pri regulácii svetla, je Pergola Isola 2. Je vyrobená z kvalitných materiálov a poskytuje spoľahlivú ochranu pred slnečným žiarením a poveternostnými podmienkami. Ak však máte problém vybrať si to správne riešenie vonkajšieho tienenia, môžete nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka