Kazetové markízy: oddych s nádychom Stredomoria

Chceli by ste si vytvoriť prímorskú atmosféru priamo v pohodlí vášho domova? Kazetové markízy sú tým správnym riešením. Ochránia vás pred slnečnými lúčmi a vášmu exteriéru navyše dodajú stredomorský šmrnc.

V tomto článku vám preto predstavíme výhody kazetových markíz. Poradíme vám, ako si vytvoriť skutočný raj na terase a užívať si slnečné dni v štýle Stredomoria aj doma na Slovensku.

Prvotriedny dizajn

Ak sa chcete ochrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, máme pre vás jedinečné a zároveň elegantné riešenie. Kazetová markíza KASETA má okrem úžasného dizajnu aj spoľahlivú konštrukciu a poskytne vám tak naozaj dokonalú ochranu. Vďaka tomu, že je vyrobená z prvotriednych nemeckých komponentov, je výnimočne kvalitná a odolná. Zákazníci ju považujú za jednu z najlepších markíz na trhu. Je robustná, a tak sa dokáže postarať o tieň aj na naozaj veľkých plochách. Mnohé markízy ju v tomto nedokážu poraziť.

Jednou z jej najvýraznejších výhod je však netradičný, ale extrémne funkčný dizajn. Je navrhnutá tak, aby látka markízy bola perfektne chránená. Rovnako je pred akýmikoľvek poškodeniami a vplyvom počasia dokonale chránený aj mechanizmus samotnej markízy.

Vedeli ste, že…

… k markíze môžete prirobiť aj výsuvný volán?

Keď vám napríklad počas horúceho letného večera pri západe slnka začnú slnečné lúče dopadať na miesto, kde by ste si chceli ešte posedieť, jednoducho tento volán vysuniete, a získate tak dodatočný tieň.

Kazetová markíza s výsuvným volánom
Výsuvný volán zabezpečí tieň, aj keď sú slnečné lúče už nízko.

Moderné vyhotovenie

Kazetová markíza Noveta BOX je uložená do elegantného hliníkového boxu, čím vytvára moderný a sofistikovaný vzhľad exteriéru.

Tak ako pri ostatných kazetových markízach je látka markízy Noveta BOX tiež dokonale chránená kazetou. Táto ochrana zabraňuje, aby sa látka zašpinila alebo akokoľvek poškodila. Toto je obzvlášť dôležité hlavne v zimnom období, keď látka potrebuje extra ochranu.

Inštalácia markízy Noveta BOX je veľmi flexibilná, pretože môže byť ukotvená na stenu, na strop alebo na krokvu vášho domu.  Markízu môžete ovládať rôznym spôsobom, čo zaručuje jej pohodlné a jednoduché používanie. Máte možnosť manuálneho ovládania pomocou kľuky s prevodovkou alebo motorického ovládania s diaľkovým ovládačom. Ak preferujete ešte väčšiu kontrolu, máme pre vás dobrú správu. Pre tých najpohodlnejších a tých, ktorí preferujú inteligentné riešenia, je možné ovládať markízu aj pomocou mobilnej aplikácie Tahoma®.

Moderná kazetová markíza
Moderné, ale jednoduché riešenie kazetovej markízy Noveta BOX zaujme každého.

Overená kvalita

Markíza Prima BOX je skvelou voľbou, ak hľadáte optimálny pomer medzi cenou a kvalitou. Je to pomerne jednoduchá markíza, ale vďaka kvalitným nemeckým komponentom je stále jedna z najobľúbenejších. Môžete si byť istí, že vás nesklame ani v náročnejších poveternostných podmienkach.

Aj keď patrí medzi jednoduchšie typy kazetových markíz, za svojimi modernejšími a sofistikovanejšími konkurentmi určite nezaostáva. Je porovnateľná s inými markízami, čo sa týka výrobných rozmerov. Poskytuje teda dostatočný tieň aj na veľkých plochách. Zároveň je navrhnutá tak, aby jej ovládanie bolo jednoduché a efektívne a aby nespôsobovalo zbytočné komplikácie.

Štandardná kazetová markíza
Štandardne kazetovú markízu Prima BOX dodávame v 2 odtieňoch.

Talianska estetika

Kazetová markíza SCRIGNO má výnimočnú konštrukciu a vďaka kvalitným talianskym komponentom sa stala jednou z najpredávanejších.

Jej najhlavnejšou výhodou je vysoká úroveň ochrany pred slnečným žiarením. Vyrobená je totiž z akrylovej látky, ktorá je nielen odolná proti zašpineniu a poškodeniu, ale je vybavená aj UV faktorom, ktorý vás dokáže ochrániť pred škodlivým slnečným žiarením. Aj samotná látka je v markíze dostatočne chránená pred vonkajšími vplyvmi. To znamená, že markíza si zachová svoj pôvodný, nový vzhľad naozaj dlho.

Okrem svojej funkčnosti je markíza SCRIGNO aj estetickým riešením, ktoré doslova ozdobí váš dom. Má zaoblený tvar a vďaka tomu elegantný a sofistikovaný vzhľad. Štandardne kazetovú markízu SCRIGNO dodávame až v 8 odtieňoch. Môžete si tak vybrať farbu, ktorá najlepšie zapadne k vášmu domu a bude sa dokonale hodiť k fasáde.

Obľúbená a moderná kazetová markíza
Kazetová markíza SCRIGNO patrí medzi základné typy kazetových markíz, ktoré sú však v súčasnosti stále obľúbené a mnoho našich zákazníkov na ne nedá dopustiť.

Naozaj výnimočná

Kazetová markíza SEGNO sa vyznačuje výsuvnou konštrukciou s kĺbovými ramenami a dokonalým dizajnom. Je navrhnutá tak, aby poskytla spoľahlivú ochranu a zároveň priniesla do vášho exteriéru aj moderný a elegantný prvok.

Jednou z výnimočných vlastností markízy SEGNO je jej motorické ovládanie. Vďaka elektromotoru ju môžete ovládať naozaj veľmi jednoducho. Stačí jedno stlačenie tlačidla a markízu vysuniete alebo zasuniete, presne tak, ako si želáte. Ovládanie markízy je naozaj plynulé a presné.

Je vyrobená z kvalitných talianskych komponentov, vďaka čomu je veľmi odolná. Predstavuje ideálnu voľbu pre väčšie plochy. Montuje sa však iba na stenu, čo znamená, že ju ľahko umiestnite na váš dom. Štandardne ju dodávame v 5 odtieňoch. Okrem toho si môžete vybrať aj individuálny odtieň RAL, čo vám dovoľuje prispôsobiť si markízu svojmu osobnému štýlu a farebnému vkusu.

Moderná kazetová markíza
Kazetová markíza SEGNO je riešením, ktoré pristane každému modernému rodinnému domu.

Vedeli ste, že…

… kazetovú markízu SEGNO sme montovali aj slovenskému raperovi MOMOvi?

Naozaj každého z nás občas potrápi slnko a prehrievanie interiéru či terasy, kde si chceme v pokoji vychutnať svoju rannú kávu. Inak to nebolo ani u známeho slovenského rapera. MOMO si vybral kazetovú markízu SEGNO, ktorú sme mu urobili celkom na mieru.

Markízy nie sú len praktickým riešením, ako si vytvoriť v záhrade tieň, ale zároveň sú príjemným doplnkom do vášho exteriéru.

S našimi kazetovými markízami si môžete užívať slnečné lúče a letné večery s rodinou a priateľmi bez akýchkoľvek obmedzení. Ak preto hľadáte spoľahlivú a štýlovú markízu na vašu terasu alebo dvor, neváhajte si prezrieť referencie a skúsenosti našich spokojných zákazníkov, ktoré pravidelne uverejňujeme na našej webovej stránke. Nájdete tu množstvo informácií o našich produktoch.

Ak si neviete dať rady s výberom, veľmi radi vám v tomto smere pomôžeme. Kontaktujte nás, sme tu pre vás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka