Plot a brána: komponenty, ktoré odrážajú váš osobný štýl

Keď staviate nový dom alebo rekonštruujete starý, celkom prirodzene chcete prejaviť svoj osobný štýl a vytvoriť si domov, ktorý bude pre vás ten najkrajší. Jedným z komponentov, ktorý k tomu prispeje, je aj plot a brána okolo vášho domu. Tieto prvky musia byť predovšetkým funkčné, ale aj estetické, keďže odrážajú vašu individualitu. Vybrať si môžete z viacerých typov plotov a brán, ktoré prispejú k unikátnemu charakteru vášho domova.

V súčasnosti je jedným z najmodernejších, ale zároveň aj najpopulárnejších riešení hliníkový plot a brána. Je to alternatíva ako stvorená pre tých, ktorí preferujú elegantný a funkčný dizajn, ale zároveň i moderný a bezúdržbový štýl. Hliníkový plot a brána majú čisté a moderné línie, ktoré dodávajú domu sofistikovaný a súčasný vzhľad. Majú minimalistický dizajn a hodia sa tak pre ľudí, ktorí preferujú jednoduchosť a vkusné detaily. Hliník je navyše materiál známy odolnosťou. Neohrozia ho ani poveternostné vplyvy a korózia. Hliníkové ploty a brány sú tak schopné vydržať dlhodobo aj bez väčšej údržby. 

Máme širokú škálu možností hliníkových plotov a brán. Na výber sú rôzne farby, povrchové úpravy a vzory. Môžete si vybrať, aký plot a ktorá brána bude najviac vyhovovať vašim preferenciám a odrážať váš osobný štýl. Zároveň však nemusíte robiť žiadne kompromisy. Hliníkové ploty môžu byť vybavené aj rôznymi bezpečnostnými prvkami. Budete sa tak cítiť vo vašom dome naozaj bezpečne. 

Nepriehľadný a moderný

Nepriehľadný plot BLOCK kombinuje dva profily, a tak vytvára naozaj zaujímavý efekt. Pre dosiahnutie dokonalého vzhľadu, ktorý upúta pozornosť okoloidúcich, odporúčame kombinovať rôzne farby. Prvý dojem pri kontakte s vaším plotom tvorí vstupná bránička. Odporúčame krídlovú, ktorá je inštalovaná na pánty. Tie sa zakončia do stĺpika alebo do nosnej steny. Samozrejme, myslite aj na to, že do vášho dvora sa chcete dostať autom. Dodávame väčšinu vyhotovení brán. Medzi obľúbené riešenia patria elektrické automatické brány, ktoré môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača alebo ešte modernejšie, pomocou telefónu.

Variabilný a zaujímavý

Plot AERO je zaujímavým riešením, ktoré sa podobá slnolamu. Vďaka tvaru lamely si totiž môžete zvoliť, či chcete plot celkom priehľadný, nepriehľadný, alebo s väčšou medzerou. Nech už sa však rozhodnete akokoľvek, môžete si byť istí, že váš plot, bránička i brána budú naozaj kvalitné, a hlavne bezúdržbové.

hliníkový plot a brána
Plot a brána dotvárajú celkový štýl vášho domova.

Viete, že…

… v niektorých kultúrach mali ploty a brány aj symbolický význam? 

V Japonsku existuje tradičná forma vstupnej brány nazvaná „torii“. Je charakteristickou súčasťou japonských svätostánkov a často ju zdobia farebné nápisy a znaky, ktoré vítajú hostí. V Maďarsku existuje tradícia maľovania vstupných brán na dedinských domoch. Tieto brány sa často zdobia farebnými vzormi, geometrickými obrazcami alebo motívmi typickými pre dané miesto. Podobná zvyklosť je aj u nás na Slovensku. Brány zdobené ornamentmi môžu mať často historický, folklórny alebo náboženský význam. Ornamenty na bránach často odrážajú regionálne tradície a symboliku.

Jednoduchý a klasický

Latkový plot okolo domu svetlej farby.
Ploty dodávame v rôznych farbách.

Lamelový a inovatívny

Lamelový plot TURF je zaujímavým riešením, ktoré sa hodí vďaka svojim hranatým tvarom predovšetkým k moderným domom. Vďaka inovatívnemu tvaru lamely sa môžete rozhodnúť, aký plot chcete. Celkom nepriehľadný alebo s väčšou medzerou a čiastočne priehľadný? Je to na vás. Štandardne plot TURF vyrábame v horizontálnom vyhotovení, ale výplň do hliníkových rámov vieme uložiť aj vertikálne. Nezabúdajte, že takéto ploty sú nielen moderným, ale predovšetkým bezúdržbovým riešením, ktoré je vhodné pre každý typ stavby. 

Latkový plot RAND je jednoduchým oplotením, ktoré sa dodáva v rôznych veľkostiach. Na želanie zákazníka môžeme pripraviť akúkoľvek veľkosť profilu. Vieme ho dodať v priehľadnom i nepriehľadnom vyhotovení. Ploty dodávame v 15 základných farbách, pričom všetky farby dodávame so štruktúrovaným povrchom pre lepšiu odolnosť. Či už máte záujem o bielu, hnedú, alebo antracitovú farbu, o matnú alebo jemnú štruktúru, z našich plotov si určite vyberiete.

Štandardný termín dodania našich plotov je 8 týždňov. Keďže však vychádzame našim zákazníkom v ústrety, v prípade nadštandardných farieb alebo rôznych atypických vyhotovení, ktoré pre vás radi urobíme, sa termín môže predĺžiť až na 12 týždňov. Keďže však pozornosť venujeme každému detailu, výsledok stojí za to čakanie.

Okenicový a najpredávanejší

okenicový hliníkový plot a brána
Naše moderné hliníkové ploty nájdete po celom Slovensku.

Okenicový plot NOVA je naším najpredávanejším plotom. Hliníkové lamely pripomínajú vzhľad vonkajších žalúzií, preto sú obľúbené hlavne pri novostavbách. Určite sa však hodia aj k zrekonštruovaným domom. Vďaka tvaru týchto lamiel si môžete navoliť, či chcete nepriehľadný, alebo priehľadný plot. Takisto máte na výber až 15 obľúbených odtieňov farby.

V oblasti plotov sme naozajstní profesionáli a pre našich zákazníkov máme mnoho možností na výber. Pri výbere plotu je však dôležité mať na pamäti nielen jeho estetický vzhľad, ale aj funkčnosť, bezpečnosť a trvácnosť. Sme si vedomí toho, že každý zákazník má jedinečné požiadavky, a preto vám radi poskytneme v tejto oblasti i odborné poradenstvo a pomôžeme vám vybrať ten najvhodnejší plot pre váš domov.

Naše skúsenosti v tejto oblasti potvrdzujú hlavne naši spokojní klienti, ktorí sa už môžu novými plotmi pochváliť. 

rodinný dom so starým plotom
Hliníkový plot okolo zrekonštruovaného rodinného domu
Naše hliníkové ploty sú čerešničkou na torte pre každý zrekonštruovaný dom.

Referencie našich spokojných zákazníkov sú pre nás najväčším dôkazom našej profesionality a kvality našich plotov. Spokojnosť zákazníkov s našimi službami a výrobkami hovorí o našej schopnosti splniť ich očakávania. Veríme, že naše skúsenosti, profesionálny prístup a dôraz na kvalitu nás odlišujú od konkurencie. Naším hlavným cieľom je, aby bol váš domov nielen funkčný a bezpečný, ale aby ste sa v ňom cítili aj príjemne a odrážal váš osobný štýl. 

Ak máte záujem o naše služby, radi vám poskytneme viac informácií. Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka