Ako vybrať správne plisé žalúzie pre váš domov

Plisé žalúzie majú významný vplyv na celkový dizajn interiéru. Sú nielen praktickým riešením, vďaka ktorému môžete pohodlne regulovať svetlo vo vašom domove alebo v kancelárii, ale sú aj dôležitým a výrazným estetickým prvkom. Ich farby, vzory a materiály môžu výrazne ovplyvniť celkovú atmosféru v miestnosti, a preto je dôležité postupovať pri ich výbere správne a s citom pre detail.

Jednovrstvové verzus dvojvrstvové plisé žalúzie

Existujú v 2 hlavných variantoch: jednovrstvové a dvojvrstvové. Jednovrstvové majú 1 vrstvu tkaniny a odporúčame ich pre klientov, ktorí preferujú jednoduchší a ľahší dizajn látkového tienenia. Dvojvrstvové žalúzie, ako už ich názov prezrádza, majú 2 vrstvy tkaniny, medzi ktorými je vzduchom vyplnený priestor. Práve vďaka nemu sú výborným spôsobom izolácie a zlepšujú energetickú účinnosť vášho domu.

Vyrábajú sa z tkanín, ktoré sú mäkké a ľahké a na pohľad veľmi elegantné. Sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch, od neutrálnych až po živé a výrazné. Je to veľká výhoda, pretože si môžete vybrať také, ktoré sa najviac hodia do celkového dizajnu miestnosti. Sú teda nielen spôsobom, ako regulovať svetlo, ale zároveň aj estetickým doplnkom do vášho interiéru.

Plisé žalúzie zelenej farbe na okne netradičného tvaru
Plisé žalúzie v rôznych farbách a vzoroch sa hodia aj na okná s netradičným tvarom.

Do domácností i komerčných priestorov

vynikajúcim riešením do rôznych miestností, a to nielen v domácnostiach, ale aj v komerčných priestoroch. Sú všestranné, estetické, a hlavne funkčné. Obývačkám dodávajú sofistikovaný vzhľad. Môžete nimi pohodlne regulovať svetlo pri pozeraní televízie alebo počas relaxácie. Keďže tienia naozaj dokonale, môžete si v spálni vytvoriť pokojnú a relaxačnú atmosféru, a ak si vyberiete správny materiál, nemusíte sa báť ani vlhkosti. Pokojne ich použite aj v kuchyni, a dokonca aj v kúpeľni. Aj do týchto miestností sú plisé žalúzie praktickým riešením, ktoré kombinuje funkčnosť a dizajn.

Plisé žalúzie si našli miesto aj v rôznych komerčných priestoroch, ako sú napríklad reštaurácie, hotely a obchody. Dotvárajú celkový dizajn priestoru, ale zároveň zabezpečujú i ochranu pred slnečným žiarením. Stali sa obľúbenými aj v kanceláriách. Regulujú svetlo a zabezpečujú pre zamestnancov potrebné súkromie. Jednou z možností, kde využiť plisé žalúzie, je aj oddelenie oddychovej zóny v škôlke. Keďže sú k dispozícii v rôznych farebných kombináciách, môžu byť súčasťou veselého a priateľského prostredia v materských školách.

Plisé žalúzie žltej farby v materskej škole
Plisé žalúzie našli svoje miesto v komerčných priestoroch, ale aj v kanceláriách, a dokonca i v škôlkach.

Materiál, farby a vzory plisé žalúzií

Plisované žalúzie sú ideálnym interiérovým doplnkom. Ak máte miestnosť zariadenú moderne a minimalisticky, odporúčame vám jednoduché žalúzie v neutrálnych farbách, ako sú napríklad biela, sivá alebo čierna. Pre klasický a elegantný štýl môžete zvoliť tienenie s prírodnými textúrami, ako je napríklad bambus či plátno.

Pre industriálny štýl zvážte žalúzie s modernými a strohými vzormi. Môžete využiť farebné kombinácie, ktoré budú odrážať surový a priemyselný charakter tohto dizajnového štýlu. Pri výbere plisé žalúzií však môžete byť aj kreatívni a vybrať si produkt s výraznými farbami a vzormi. Podporíte tak vašu individualitu a podčiarknete váš osobitný štýl.

Farba a vzor plisé žalúzií majú významný vplyv na celkový dojem z miestnosti. Žalúzie v jasných farbách, ako je napríklad žltá, oranžová alebo svetlozelená, pridávajú do miestnosti energiu a vitalitu. Na druhej strane, neutrálne farby, ako sú napríklad biela, krémová, sivá a hnedá, sú ideálne pre minimalistické a elegantné interiéry, pretože pôsobia upokojujúco.

Plisé žalúzie v neutrálnej farbe v jedálni
Plisé žalúzie v neutrálnych farbách aj napriek nenápadnosti efektívne dopĺňajú dizajn miestnosti.

Plisé žalúzie bývajú často aj vzorované. Jednoduché vzory, napríklad diskrétne geometrické alebo pruhované, pridávajú miestnosti šmrnc, ale zároveň zachovávajú jej eleganciu. Žalúzie s výraznými, často extravagantnými a komplexnými vzormi, sú dominantným prvkom v miestnosti a môžu vytvárať kontrast s jednoduchým nábytkom.

Pri výbere farieb a vzorov by ste sa nemali báť experimentovať. Je to ideálny spôsob, ako vo svojom domove vyjadriť osobnú kreativitu. Výberom vhodných farieb a vzorov môžete reprezentovať vašu jedinečnú osobnosť a štýl.

Vzorované plisé žalúzie v modernej kuchyni
Plisé žalúzie sa hodia aj do moderných interiérov. Zaujmú tie s komplexným vzorom.

Investícia do kvalitných plisé žalúzií sa oplatí

Ak ste sa rozhodli pre plisé žalúzie, pri výbere sa zamerajte predovšetkým na materiály a ich kvalitu. Čím kvalitnejšie materiály, tým dlhšiu životnosť a odolnosť žalúzií môžete očakávať. Kvalitné plisé žalúzie vás v budúcnosti ušetria od častých opráv. Sú investíciou do budúcnosti, ktorá sa oplatí. Odporúčame nájsť zlatú strednú cestu medzi cenou a kvalitou. U nás však nájdete produkty, pri ktorých nemusíte robiť žiadne kompromisy.

Potrebujete poradiť?

Zvážte funkčnosť, kvalitu materiálov a estetické hľadisko vašich nových plisé žalúzií. Radi vám pomôžeme pri ich výbere, aby spĺňali nielen praktické aspekty, ale aj estetické ciele. Ak žalúzie správne zladíte so zvyškom interiéru, môžete vytvoriť harmonické a útulné prostredie.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka