Sklenené okná zlepšia komfort vášho bývania

Okná predstavujú dôležitý aspekt modernej architektúry a dizajnu budov. Nie sú to len funkčné prvky, ale aj kľúčový faktor k vášmu pohodliu. Preto v dnešnom blogovom článku preskúmame výhody sklenených okien a vysvetlíme vám, ako môžu zlepšiť komfort vášho domova a jeho energetickú efektívnosť. Ak si totiž vyberiete sklenené okná správne, nielenže ušetríte, ale bude sa vám aj lepšie bývať.

Zvuková a tepelná izolácia vďaka sklu

Vyberáte si nové okná do vášho domu alebo bytu? Jedným z najdôležitejších faktorov by mala byť ich energetická účinnosť. Nekvalitné okná totiž môžu výrazne zvýšiť náklady na energie.

Energetická účinnosť okien sa meria rôznymi parametrami. Určite ste sa už stretli s meraním tepelnej straty cez okno, čo nazývame U-hodnota. Čím je táto hodnota nižšia, tým je tepelná izolácia okna lepšia. Ako však sklenené okná prispievajú k úspore energie? V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že výberom kvalitných sklenených okien dokážete redukovať tepelné straty, čo si v praxi všimnete v zime aj v lete. Znížite náklady na kúrenie a klimatizáciu. Odporúčame siahnuť po oknách s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Tepelnú stratu minimalizujú okná s dvojitým, alebo dokonca trojitým sklom a s inertným plynom medzi vrstvami.

Na pohodlie vášho bývania môže mať negatívny vplyv aj hluk z okolia. Ak ste už niekedy bývali na hlučnej ulici, pri železničnej stanici či letisku, určite viete, o čom hovoríme. Dennodenné vystavenie nadmernému hluku sa môže prejaviť ako stres, poruchy spánku a znížená koncentrácia. V takýchto prípadoch odporúčame vybrať okná s vysokou zvukovou izoláciou. Odborníci ich navrhli tak, aby minimalizovali prenikanie vonkajšieho hluku do vášho domova. V oknách použili rôzne vrstvy izolačného skla a tesnenia, aby znížili prenikanie zvukových vĺn a umožnili vám vychutnať si vo vašom domove ticho a pokoj bez rušivých vonkajších faktorov.

žena sediaca pri sklenenom okne drží v ruke zelenú šálku
Sklenené okná pôsobia ako zvuková i tepelná izolácia.

Ak hľadáte okná s najvyššími tepelnoizolačnými parametrami, odporúčame okná Eco Sun 6 s trojsklom a teplým dištančným rámikom. Teplé rámiky z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú celkovú izoláciu okien a znižujú aj riziko dočasnej kondenzácie vodných pár. Vďaka tejto prevratnej technológii sa už nemusíte báť námrazy okolo tesnení v oknách. Teplé rámiky zaručia vašim oknám dlhodobú tesnosť a maximalizujú úspory tepelných strát, pretože redukujú tepelné mosty medzi rámom a sklom.

Správny výber sklenených okien

Pri výbere sklenených okien budete určite stáť pred otázkou, aký typ je pre vás ten pravý. Odporúčame dvojsklá s dvoma vrstvami oddelenými medzerou. Vďaka inertnému plynu sa zlepšuje izolácia okien ešte viac. Tieto okná vám poskytnú lepšiu tepelnú a zvukovú izoláciu a zároveň majú i extrémne vysokú energetickú účinnosť.

V našej ponuke sa vynímajú okná vyrobené systémom BlueEvolution 82 štandardne vybavené dvojkomorovými teplými sklami s veľmi nízkym koeficientom prestupu tepla. Ak chcete ešte viac zvýšiť ich tepelný komfort, môžete si dať do okien zasadiť sklá so selektívnym povlakom. Vďaka tomuto inovatívnemu riešeniu sklo prepustí oveľa menej slnečnej energie, preto môžete aj v lete ľahko udržať vnútri vášho domova príjemnú teplotu, a znížiť tak náklady na klimatizáciu.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý budete musieť pri výbere vašich sklenených okien zvážiť, je druh rámu. Dnes existujú naozaj rôzne typy. Drevené majú prírodný vzhľad a dobrú tepelnú izoláciu, ale vyžadujú si pravidelnú údržbu. Hliníkové ľahko odolajú rôznym poveternostným vplyvom, ale môžu mať nižšiu tepelnú izoláciu. Plastové vás ochránia pred extrémnymi podmienkami počasia. Nevyžadujú ani intenzívnu údržbu a poskytujú dostatočnú tepelnú izoláciu. Na trhu sú aj kompozitné materiály, ktoré kombinujú výhody všetkých vyššie spomenutých.

Odporučiť môžeme aj okenné systémy Cortizo. Španielska spoločnosť špecializujúca sa na výrobu okien, dverí a fasádnych systémov ponúka rôzne typy okien vrátane tých z rôznych materiálov a s výnimočnými technológiami. Sú ideálne pre modernú architektúru a energeticky efektívne budovy.

Sklenené okná v obývačke s výhľadom na jazero
Existujú rôzne typy rámov okien: drevené, hliníkové, PVC i kompozitné.

Sklenené okná: investícia do pohodlia

Pred nákupom sklenených okien by ste svoje rozhodnutie určite mali prekonzultovať s odborníkom. My ním sme a radi vám poskytneme dôležité rady, a to nielen pokiaľ ide o typy okien, ale aj o materiály. Takisto vám poradíme, ktorý typ bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

Odporúčame nehľadieť iba na cenu. Pri výbere sklenených okien by ste v prvom rade mali zvažovať ich kvalitu a dlhodobé náklady na prevádzku a údržbu. Vybrať si môžete naozaj z rôznych možností.

Cena sklenených okien sa môže výrazne líšiť v závislosti od typu, veľkosti, materiálu a výrobcu. Zvážte počiatočnú investíciu a dlhodobé náklady. Sklenené okná s vyššou energetickou účinnosťou síce môžu mať vyššiu počiatočnú cenu, ale časom vám ušetria peniaze na kúrení a klimatizácii, čím sa zvýši návratnosť investície.

Keďže investícia do sklenených okien je dlhodobým rozhodnutím, ktoré môže mať pozitívne finančné výhody a rovnako aj vplyv na váš komfort a pohodlie, určite vezmite do úvahy všetky aspekty. Ak chcete urobiť naozaj informované rozhodnutie a byť si ním istí, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka