Hliníkové dvere vám zaručia bezpečnosť

S narastajúcim počtom bezpečnostných hrozieb mnohí z vás určite zvažujú, ako si čo najlepšie zabezpečiť domov. Jedným z dôležitých krokov je výber správnych dverí. Čoraz populárnejšie sú hliníkové dvere. Hliník ako materiál odporúčame nielen pre jeho estetické kvality, ale aj pre výnimočné bezpečnostné aspekty. Moderné hliníkové dvere majú vysokú úroveň bezpečnosti, dokážu odradiť zlodejov a odolajú aj iným vonkajším hrozbám. Ich prednosťou je totiž odolnosť proti korózii a poveternostným vplyvom. Preto sa hliníkové dvere ideálne hodia aj do exteriéru.

Výhody hliníkových dverí pre vašu domácnosť

Hliník je výnimočný materiál. Jednou z jeho unikátnych výhod je ľahkosť. Je výrazne ľahší než oceľ, preto nebudete mať s otváraním a so zatváraním hliníkových dverí žiadne problémy. V prípade evakuácie určite túto výhodu oceníte, aj keď dúfame, že sa do takejto situácie nikdy nedostanete.

Hliník je okrem toho odolný proti korózii. Vaše dvere budú dlho ako nové. Žiadna častá údržba nebude potrebná. Hliníkovým dverám neublížia ani extrémne teploty, vysoká vlhkosť či UV žiarenie.  Ich konštrukcia je naozaj unikátna. Odborníci ju navrhli tak, aby bola dostatočne silná a odolná aj proti násilnému vniknutiu. Taktiež môžu byť vaše hliníkové dvere vybavené rôznymi bezpečnostnými prvkami, ako sú napríklad zosilnené pánty. Doladiť ich môžete tiež bezpečnostným sklom, ktoré len tak jednoducho zlodeji nerozbijú.

Exteriérové hliníkové dvere, hnedé, s presklením
Hliníkové dvere vašu domácnosť spoľahlivo ochránia pre vonkajšími hrozbami.

Viete, že…

… hliník môžete recyklovať na 100 %?

Ak sa rozhodnete pre hliníkové dvere, môžete si byť istí, že ste urobili ekologicky udržateľné rozhodnutie. Recyklácia je správny krok k budúcnosti.

Hliníkové dvere a ich bezpečnostné prvky

Kľúčovými bezpečnostnými prvkami hliníkových dverí sú napríklad zámky. Bezpečnostné zámky odolajú pokusom o vlámanie. Zosilnená konštrukcia hliníkových dverí je ďalším dôležitým aspektom ich bezpečnosti. Mnohé majú aj spevnené rámy a výstuhy. Sú preto odolnejšie proti fyzickým útokom a pokusom o ich násilné otvorenie. Zosilnená konštrukcia tiež zvyšuje celkovú stabilitu dverí a znižuje riziko ich poškodenia počas extrémnych poveternostných podmienok.

Okrem bezpečnostných aspektov majú hliníkové dvere aj výborné izolačné vlastnosti. Niektoré majú dvojitú, alebo dokonca aj viacnásobnú izoláciu. Nejde len o účinnú tepelnú a zvukovú izoláciu, ale tento aspekt je dôležitý i z hľadiska bezpečnosti. Dobre izolované dvere môžu udržať vašu domácnosť v bezpečí pred vonkajším prostredím, čo zahŕňa extrémne teploty alebo hluk zvonku. Takisto znižujú náklady na kúrenie a klimatizovanie domu.

Exteriérové hliníkové dvere, biele, s presklením
Hliníkové dvere majú niekoľko bezpečnostných prvkov.

Viete, že…

… hliníkové dvere môžu mať aj pokročilý bezpečnostný systém?

Vašu bezpečnosť môžete zveriť biometrickým zámkam a systémom na sledovanie pohybu. Môžete mať o všetkom prehľad a cítiť sa naozaj v bezpečí.

Praktické tipy pri výbere hliníkových dverí

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétne hliníkové dvere, stanovte si jasne vaše požiadavky. Zvážte, či potrebujete exteriérové, alebo interiérové dvere. Aké špecifické funkcie by mali spĺňať? Ide vám viac o dizajn alebo o bezpečnostné prvky? Chcete sa zamerať na izoláciu? Chcete presklené dvere? Toto všetko sú veľmi dôležité otázky. Potrebujete poznať na ne odpovede.

Vyberte si dvere z kvalitného hliníka. Naše hliníkové dvere vás prekvapia odolnosťou. Vybrať si môžete z rôznych povrchových úprav a spôsobov opracovania. Pouvažujte aj nad bezpečnostnými prvkami. Predovšetkým, ak ide o dvere exteriérové, určite by ste nemali v tomto robiť kompromisy. Zvážte aj ich energetickú efektívnosť. Hliníkové dvere s dvojitou alebo trojitou izoláciou vám pomôžu znížiť straty tepla a náklady na kúrenie či klimatizáciu. V neposlednom rade by ste mali vybrať dizajn, ktorý sa hodí k celkovému štýlu vášho domu.

Exteriérové hliníkové dvere, čierne, s presklením
Hliníkové dvere máme k dispozícii v rôznych farbách a vyhotoveniach.

Viete, že…

… hliníkové dvere odolajú aj ohňu?

Ak hľadáte dvere, ktoré vás ochránia aj v prípade požiaru, odporúčame hliníkové. Hliník odolá aj vysokým teplotám pri požiari.

Ako zabezpečiť hliníkovým dverám dlhú životnosť

Ak chcete, aby vám hliníkové dvere slúžili čo najdlhšie a boli stále ako nové, pravidelne ich kontrolujte. Zamerajte sa na zámky a pánty, aby ste si boli istí, že fungujú správne. Čistenie nie je nijako náročné, ale pomáha udržať ich v dobrom stave a zlepšuje, samozrejme, aj ich vzhľad. Pohyblivé časti, ako sú pánty a zámky, môžete premazať, aby ste predišli ich opotrebeniu. Budú sa ľahko otvárať a zatvárať.

Ak zistíte, že sú vaše dvere poškodené alebo opotrebované, mali by ste si ich dať opraviť čo najskôr. Využite pomoc odborníkov. Obráťte sa pokojne aj na nás. Poradíme vám.

Nezabudnite aj na to, že raz za čas by ste mali vašim hliníkovým dverám dopriať profesionálnu údržbu a servis. Naši skúsení technici môžu odhaliť potenciálne problémy a zabezpečiť, že vaše dvere budú fungovať ako nové ešte veľa rokov.

Zvýšte bezpečnosť domova pomocou hliníkových dverí

Investujte do moderných bezpečnostných prvkov. Pripojte k vášmu domovému bezpečnostnému systému kamery a umiestnite ich v blízkosti hliníkových dverí. Sledujte vstupy a výstupy z domu. Dôkladnou údržbou hliníkových dverí zabezpečte ich dlhú životnosť a spoľahlivú funkčnosť. Pravidelne ich čistite a mažte. Zabezpečte dobre osvetlené prostredie v okolí dverí na odstrašenie potenciálnych zlodejov. Napokon, využite profesionálnu inštaláciu, ktorá zabezpečí, že všetky bezpečnostné prvky vašich hliníkových dverí sa nainštalujú správne, a budú tak aj na sto percent účinné.

Ak ste sa rozhodli pre hliníkové dvere, sme tu pre vás. Radi vám poradíme s výberom a inštaláciou vašich nových hliníkových dverí.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka