Bezrámové okná: moderný dizajn a neobmedzený výhľad

Bezrámové okná sú typom okenného dizajnu, kde je okolo skla len veľmi malý alebo žiadny viditeľný rám či okraj. Vďaka tomu získavajú okná bez rámu moderný a minimalistický vzhľad.

Elegantný vzhľad a neobmedzený výhľad

Bezrámové okná majú čistý a minimalistický dizajn. V súčasnosti sú ikonou moderného dizajnu. Do priestorov pridávajú eleganciu a atraktívny dizajnový prvok.

Nemajú žiadne tradičné rámy, ktoré môžu pôsobiť rušivo, ale ponúknu majiteľovi bezprostredné spojenie s vonkajším prostredím. Vytvárajú vizuálny dojem oveľa väčšieho priestoru, ale zároveň pôsobia elegantne. Mažú hranice medzi interiérom a exteriérom a pridávajú do miestnosti pocit prirodzenosti. Prispôsobia sa rôznym interiérovým štýlom a estetickým preferenciám. Hodia sa rovnako do industriálneho interiéru, ako aj do domova zariadeného v tradičnom či minimalistickom štýle. Dokonale sa prispôsobia vašim osobným predstavám.

Jednou z najvýraznejších vlastností bezrámových okien je i schopnosť neobmedzeného výhľadu do okolia. Okná bez rámu vytvárajú ilúziu, že vonkajší svet je súčasťou interiéru. Umožnia vám zažiť krásu okolia takmer bez prekážky. Ak sa za vašimi oknami nachádza nádherná zelená príroda, stanete sa jej súčasťou. Rovnako sa však hodia aj do mestského prostredia.

bezrámové okná v jedálni
Okrem estetických aspektov má neobmedzený výhľad bezrámových okien aj ďalšie výhody, napríklad zvýšený zdroj prirodzeného svetla a vizuálnu expanziu priestoru.

Variabilita veľkostí a tvarov

Bezrámové okná vynikajú nielen dizajnom, ale aj schopnosťou prispôsobiť sa potrebám a estetickým preferenciám jednotlivých ľudí. Môžete si vybrať medzi menšími oknami, ktoré pridajú do miestnosti štýlový detail, alebo veľkými panoramatickými oknami, ktoré otvoria váš priestor. Architekti a dizajnéri môžu naplno prejaviť kreativity a vytvárať originálne a výrazné prvky v interiéroch a exteriéroch.

Okná bez rámu sú vynikajúcim spôsobom, ako prispôsobiť dom svojim osobným preferenciám a potrebám. Bez ohľadu na to, či preferujete jednoduchý a minimalistický dizajn, alebo extravagantné a unikátne riešenia, bezrámové okná vám pomôžu dosiahnuť presne to, po čom v interiéri alebo v exteriéri túžite.

Bezpečnosť a odolnosť

Okná bez rámu nie sú len moderným riešením, ktoré sa vyznačuje eleganciou a jednoduchosťou, ale majú aj niekoľko bezpečnostných výhod. Vyrábajú sa z jedného kusa skla, ktoré upevníme priamo do stavebného otvoru. Vďaka tomu okno odolá vode, vetru aj iným poveternostným podmienkam.

Okná bez rámu, ale s neobmedzeným výhľadom odolajú aj vypáčeniu, pretože nemajú žiadne kovové časti vhodné na tento úkon. Ak ich chcete mať ešte bezpečnejšie, môžete siahnuť po verzii z bezpečnostného skla. Bezrámové okná zvyšujú celkovú bezpečnosť domu, pretože znižujú riziko vniknutia zlodeja. Môžete si ich vybaviť aj uzamykateľnou bezpečnostnou kľučkou, ktorá ešte viac zvýši bezpečnosť vášho domu.

Okná bez rámu sa vyznačujú eleganciou a jednoduchosťou. Nové zvyšujú hodnotu domu či bytu a môžu potenciálnych kupcov naozaj zaujať. Dokážu zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti až o niekoľko percent.

Dizajn a kreativita

Bezrámové okná umožňujú prepojiť interiér a exteriér bez rušivých elementov. Vytvoria priestor plný svetla. V exteriéri zas tvoria zaujímavé architektonické prvky. Môžete ich napríklad použiť na vytvorenie záhradnej steny alebo preskleného vstupu do domu.

Ideálne doplnia vašu obývaciu izbu, spálňu i kuchyňu. Hodia sa všade tam, kde chcete dosiahnuť maximum prirodzeného svetla. Odporúčame ich však aj do kancelárskych priestorov. Tým, že okno osadíme v jednej rovine so stropnou časťou a s podlahou, zabezpečíme pre vás dokonalý výhľad.

bezrámové okná v kancelárii
Bezrámové okná sú moderným a elegantným riešením do interiérov, v ktorých chcete dosiahnuť maximálny výhľad a čo najviac prirodzeného svetla.

Starostlivosť o bezrámové okná

Okná bez rámu nepotrebujú takmer žiadnu údržbu. Stačí ich pravidelne čistiť tak ako každé iné. Odporúčame používať mäkkú handru alebo špongiu a jemný čistiaci prostriedok špeciálne vyvinutý na okná. Vyhnite sa drsným čističom alebo škrabkám, ktoré by mohli povrch vášho okna poškodiť.

Bezrámové okná sa zvyčajne vyrábajú z tvrdeného skla. Vďaka tomu sú odolné aj proti nárazom a poškodeniam. Sú atraktívnym a zároveň efektívnym riešením. Minimalizujú aj únik tepla. Okná z našej ponuky vynikajú nadčasovým a moderným dizajnom. Presvedčte sa o tom sami.

Kontaktujte nás

Sunmont
  • Prevádzka
  • Za dráhou 21
  • 902 01 Pezinok
  • Po - Pia od 09:00 do 17:00 hod

Nezáväzná ponuka